przejscie swiatlo

i

Autor: Łukasz Kowarowski / Facebook Doświetlone przejście dla pieszych na Kustronia w Grudziądzu

Grudziądz. Na przejściu dla pieszych przy Kustronia wreszcie rozbłysło światło!

2023-01-04 10:23

Wraz z końcem 2022 roku udało się doświetlić przejście dla pieszych na ulicy Kustronia w Grudziądza. Zabiegali o to od dawna mieszkańcy okolicznych bloków oraz radny Łukasz Kowarowski.

W sąsiedztwie przejścia dla pieszych są Szkoła Podstawowa nr 21 oraz Przedszkole Miejskie "Lotnisko". O oświetlenie lub doświetlenie tego miejsca od wielu lat apelowali m.in. mieszkańcy sąsiednich bloków. Zabiegali o nie także w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Zgłosiła je moja żona. Niestety projekt nie przeszedł. Później interweniowaliśmy kilka razy w Zarządzie Dróg Miejskich. Za każdym razem nie udawało się niczego załatwić - mówił nam we wrześniu bieżącego roku Tomasz Sieniawski, mieszkaniec osiedla Lotnisko.

Na początku wspomnianego września konferencję prasową przy przejściu na Kustronia zorganizował radny Łukasz Kowarowski.

Do tego przedszkola od 1 września uczęszcza 150 dzieciaków. Ja tędy codziennie jeżdżę rano do pracy i tutaj naprawdę jest niebezpiecznie - mówił podczas spotkania z dziennikarzami radny.

Z zapytaniami o doświetlenie wspomnianego przejścia zgłosiliśmy się we wrześniu do Zarządu Dróg Miejskich. Taką wówczas otrzymaliśmy odpowiedź:

Po uzyskaniu wszystkich uzgodnień od odpowiednich gestorów będziemy mogli zgłosić te prace do organu. Wtedy rozpoczniemy wykonanie zabudowy do oświetlenia. Problemem jest dzisiaj dostępność niektórych elementów u producentów, czy słupów, czy opraw. Jak tylko materiały będą dostępne i przyjadą do wykonawcy, to w ciągu tygodnia będziemy w stanie to zamontować. Myślę, że do października słupy powinny tam stanąć - odpowiedział nam Jarosław Murgała z Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu.

Ostatecznie pod koniec ubiegłego roku nad przejściem dla pieszych na ul. Kustronia w końcu rozbłysło światło. Postawiono słupy i zrobiło się zdecydowanie bezpieczniej - szczególnie po zmroku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Odlotowa kamienica w stolicy! Takiej iluminacji nie widzieliście