pociagi grudziadz

i

Autor: Radio Eska Nowy dworzec powstanie do 2024 roku

Grudziądz. Jest przetarg na budowę nowego przystanku kolejowego

2022-10-29 12:45

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na budowę nowego przystanku "Grudziądz Rządz". Powstanie on na linii kolejowej nr 207. Budowa ma zakończyć się do końca czerwca 2024 roku.

Oferty w przetargu można składać do 31 października 2022 r. Jedynym kryterium będzie ich ocena.

Jaki jest zakres robót opisany w postępowaniu przetargowym?

Przedmiotowa inwestycja będzie obejmować:
  • uzyskanie niezbędnych decyzji i pozwoleń związanych z realizacją inwestycji,
  • uzyskanie certyfikatu WE,
  • wykonanie robót budowlanych związanych z budową peronu jednokrawędziowego przy linii kolejowej nr 207 wraz z dojściami i niezbędną infrastrukturą towarzyszącą, dostosowaną dla potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się,
  • wykonanie systemu odwodnienia, oświetlenia, oznakowania, wraz z wykonaniem wszelkich robót w zakresie branż: torowej (regulacja osi toru) i elektroenergetyki, wykonanie tablicy informacyjnej – Informacja Publiczna.
  • opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego,

Budowa nowego peronu realizowana będzie z elementami wyposażenia i małej architektury, budową dróg dojścia i wygrodzenia.

Zakres prac obejmuje również zabudowę nowych urządzeń komputerowych SSP na przejeździe w km 53,006 oraz instalację urządzeń do zdalnej kontroli UZK dla SSP na nastawni dysponującej stacji Grudziądz Mniszek. Ewentualnością jest zmiana aplikacji w istniejącym UZK. W planie jest także montaż wskaźników W4 przy krawędzi peronowej i W16 na szlaku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Prof. Malicki o kolejnej fali migracji Ukraińców do Polski. Będzie większa niż w marcu?