rogala olimpia

i

Autor: Olimpia Grudziądz Sebastian Rogala (na zdjęciu) strzelił niedawno bramkę w wygranym meczu z Unią Janikowo (3:0)

Sebastian Rogala z Olimpii Grudziądz: W tej lidze nie ma łatwych meczy [WYWIAD]

2022-10-29 0:14

Piłkarze Olimpii Grudziądz powalczą o odzyskanie fotelu lidera. "Biało-zieloni" już dzisiaj (29 października) zmierzą się na własnym stadionie z Cartusią Kartuzy. O kilka słów przed tym spotkaniem poprosiliśmy jednego z defensorów talii trenera Bogusława Baniaka, Sebastiana Rogalę.

Łukasz Piekarski (Radio Eska): Po trzech meczach bez zwycięstwa, w końcu udało się wygrać. Przed tygodniem na wyjeździe z Unią Janikowo 3:0. Czy możemy powiedzieć, że kryzysu już nie ma?

Sebastian Rogala (Olimpia Grudziądz): Pytanie, czy takowy kryzys w ogóle był. Trafiła nam się na pewno jakaś zadyszka. Dwa razy przegraliśmy mecz, potem był remis. Ostatnio pojechaliśmy na trudny teren do Janikowa i udało się wygrać. Bardziej nazwałbym to przełamaniem, niż pokonaniem kryzysu. Patrzymy teraz z optymizmem na kolejne mecze, które przed nami. One będą bardzo istotne w kontekście zakończenia rundy jesiennej.

Przed Olimpią mecz z Cartusią Kartuzy, czyli rywalem z dolnej części tabeli ligowej. Wydaje się, że jesteście faworytem tego spotkania.

Generalnie to w większości meczy w tym sezonie jesteśmy faworytem, ponieważ wszyscy wiedzą jaki mamy postawiony cel. Chodzi o awans na drugoligowe boiska. Z Cartusią będzie to mecz, który po prostu musimy wygrać. Trzeba jednak pamiętać, że w tej lidze łatwych pojedynków nie ma. Pokazały to już ostatnie wydarzenia, gdzie przegrywamy lub remisujemy z drużynami teoretycznie słabszymi od nas. Na pewno nie ma drużyn dużo słabszych. Widzimy, że drugi zespół Pogoni remisuje, Zawisza także gubi punkty. Ekipa z Kartuz będzie wymagająca. Trener Baniak już nam wstępnie powiedział kilka zdań na ich temat.

O punkty trzeba walczyć w każdy meczu. Tabela ligowa, szczególnie w górnej części wydaje się być bardzo spłaszczona.

Dokładnie tak jest. Teraz aż osiem zespołów jest zaangażowanych w grę o awans. Jest ogromny ścisk w tej tabeli.

Początek sezonu zaczęliście ustawienie w obronie Rogala – Sikorski – Mich. Teraz gracie w nieco zmieniony składzie. Huberta Micha wydaje się, że na dobre zastąpił Krzysztof Wicki. To dla ciebie znacząca różnica?

Gramy cały czas tym samym ustawieniem, zmieniło się to tylko personalnie. Krzysztof na początku sezonu był kontuzjowany. Łapiemy ten rytm i zgranie pomiędzy sobą. Na pewno z meczu na mecz jest coraz lepiej. Ta pewność siebie i pewność porozumienia się z kolegą obok jest bardzo ważna. Zarówo Hubert, jak i Krzysztof są bardzo dobrymi zawodnikami, więc nie ma to dla nas dużego znaczenia, który akurat jest na boisku.

Mecz Olimpii Grudziądz z Cartusią Kartuzy już dzisiaj na stadionie przy ul. Piłsudskiego w Grudziądzu. Początek o godzinie 14.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Sławomir Peszko o karierze, Lewandowskim i alkoholu