grudziadz seniorzy

i

Autor: Łukasz Piekarski Na początku rozbrzmiało „Gaudeamus igitur”

Grudziądz. Inauguracja Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy. Zobacz zdjęcia z uroczystości

2023-03-03 12:47

Ze sceny grudziądzkiego teatru rozbrzmiało głośne „Gaudeamus igitur”. W ten sposób zainaugurowano pierwszy semestr Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy. Swoje zajęcia już wkrótce rozpocznie w nim grupa 40 osób.

Inaugurację pierwszego semestru zorganizowano w grudziądzkim Teatrze. Wydarzenie rozpoczęło się do „Gaudeamus igitur”. Później swoje wykłady wygłosili prof. Aleksander Goch oraz prezydent Maciej Glamowski.

Rozpoczynamy funkcjonowanie centrum zajęciami dedykowanymi seniorom, ale to dopiero pierwszy, choć jakże ważny krok – zapowiada prezydent Maciej Glamowski.

Początkowo zajęcia odbywać się będą w grudziądzkiej Marinie, choć przewidziane są również warsztaty plenerowe. Docelowo siedziba centrum mieścić będzie się w budynku po dawnym Domu Korzeniewskich, który wkrótce wyremontuje Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami.

W pierwszej grupie, która zajęcia rozpocznie już w przyszłym tygodniu jest 40 osób. Poniżej przedstawiamy pierwsze opinie:

Bardzo chętnie zgłosiłam się do tego centrum. Dużo czytałam na ten temat i jestem zachwycona. Mamy dużo czasu i chciałabym go czymś zająć - mówi nam Bogumiła Zubrzycka.

Postawiłam sobie takie wyzwanie, że wezmę udział w zajęciach oferowanych przez to centrum. Jestem zainteresowana wykładami z informatyki i komputeryzacją - dodaje Grażyna Śliwińska.

Będziemy mieli zajęcia i wykłady w czterech tematach. Świat pędzi do przodu i chciałbym być na bieżąco, dlatego tutaj jestem - przekazuje także Tadeusz Pilcek.

Tematyka zajęć jest bardzo szeroka. Obejmuje między innymi zagadnienia z wiedzy obywatelskiej, świata cyfrowego, bliskie spotkania z poezją, dzieje regionu w plenerze czy obszar sztuki. Będzie także akademia zdrowia oraz zajęcia tai chi.

Powołane przez prezydenta Grudziądza Międzypokoleniowe Centrum Wiedzy formalnie jest częścią wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego. Koordynatorem całości przedsięwzięcia jest Daria Boguszyńska. Od strony akademickiej opiekunem jest profesor Aleksander Goch.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl