lodowisko grudziadz

i

Autor: Nadesłane / MORIW Sezon trwał od grudnia do lutego

Sezon na grudziądzkim lodowisku dobiegł końca. Czas na pierwsze podsumowania

2023-03-03 12:12

Mniej sprzedanych biletów, ale więcej wypożyczonych par łyżew. Zimowy sezon na grudziądzkim lodowisku dobiegł końca. Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku dokonał pierwszego podsumowania.

Łyżwy trzeba odstawić na półkę. Zakończył się sezon grudziądzkiego lodowiska. Administrator obiektu, czyli Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku podsumował minione trzy miesiące. W pierwszej kolejności pod kątem frekwencji na tafli.

W 2023 roku, w styczniu oraz w lutym i wcześniej w grudniu jak rozpoczęliśmy sezon sprzedaliśmy 16 450 biletów. Ta liczba w ubiegłym roku była trochę wyższa, ponieważ wówczas sprzedaliśmy ich nieco ponad 17 tysięcy - mówi Izabela Piwowarska, dyrektor MORiW w Grudziądzu.

Lepszy wynik z kolei odnotowała wypożyczalnia sprzętu.

W tym roku tych wypożyczeń łyżew było więcej, czyli 11 137, a w zeszłym roku 10 553 - wylicza szefowa ośrodka.

Lodowisko w trakcie swojej działalności kilkukrotnie musiało zawieszać swoją działalność. Problemem była mało zimowa pogoda.

Były takie dni, kiedy temperatura dochodziła nawet do 10 stopni na plusie. Do tego wszystkiego dochodził deszcz, który trwał po kilka godzin. Później przez kilkanaście godzin lodowisko nie mogło być czynne. I tak działo się do momentu, aż ponownie nie zmroziła się nam tafla lodu - przekazuje Izabela Piwowarska.

W trakcie sezonu nie odnotowano żadnego, poważniejszego wypadku na lodowisku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Adam Zdrójkowski nie ma dostępu do wszystkich swoich pieniędzy! "Jest sknerowaty"