kas w grudziadzu

i

Autor: Nadesłane / KAS KAS zlikwidowała dwa punkty na terenie Grudziądza

Walka z hazardem

Grudziądz. Funkcjonariusze KAS zlikwidowali nielegalne punkty z hazardem

2024-05-21 8:13

W Grudziądzu zlikwidowano kolejne punkty z nielegalnym hazardem. Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Służby Celno-Skarbowej zamknęli dwa takie miejsca. O szczegółach piszemy na eska.pl.

Przeszukane zostały dwa lokale na terenie naszego miasta. Funkcjonariusze KAS zabezpieczyli łącznie pięć automatów, na których przeprowadzono eksperymenty w postaci gier kontrolnych. Wszystkie potwierdziły hazardowy charakter urządzeń.

Mundurowi zatrzymali również ponad 30 tys. zł w gotówce, klucze serwisowe i dokumentację związaną z prowadzeniem nielegalnego procederu - czytamy w komunikacie KAS.

Funkcjonariusze KAS prowadzą aktualnie postępowanie mające na celu ustalenie osób odpowiedzialnych za urządzanie zakazanych gier hazardowych w grudziądzkich lokalach.

KAS przypomina!

Nielegalny hazard to nie tylko straty dla Skarbu Państwa, ale również ogromne zagrożenie społeczne. Uzależnienie od hazardu powoduje wiele problemów osobistych, uszczerbek na zdrowiu psychicznym (depresje), współuzależnienie bliskich, zadłużenie, bankructwo, utratę dochodów.

Koszty społeczne i ekonomiczne tego uzależnienia ponoszą nie tylko rodziny hazardzistów, czy ich pracodawcy, ale całe społeczeństwo - czytamy dalej w komunikacie KAS.

Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać pod Krajowy Telefon Interwencyjny KAS – 800 060 000 oraz na adresem e-mail: powiadomKAS@mf.gov.pl.

A poniżej wideo z interwencji w grudziądzkich lokalach:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl