dom towarowy korzeniewski

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Podpisanie umowy

Inwestycje

Grudziądz. Decyzja w sprawie przetargu na remont elewacji Domu Korzeniewskich

2023-05-11 10:35

Zapadła decyzja odnośnie elewacji byłego Domu Handlowego Korzeniewskich w Grudziądzu. Władze miasta i spółki MPGN podpisały umowę z wykonawcą.

Wykonanie prac powierzono firmie WAKRO Zbigniew Dąbkiewicz.

W ten sposób zapewniono przystąpienie do realizacji pierwszego etapu prac przy wspomnianym obiekcie, zlokalizowanym przy ul. Rynek 22-24 - przekazuje Marcin Mielnicki z Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Koszt remontu elewacji wyniesie 1.688.978,03 zł.

Władze spółki nie zdecydowały się na najtańszą ofertę w przetargu. Tę złożyła firma Livoro Group Sp. z o.o. To kwota 1 623 996,45 zł.

W ramach prac na elewacji wykonane mają zostać m.in.: roboty rozbiórkowe stolarki, przegląd i naprawa pokrycia dachu czy chociażby remont elewacji z oczyszczeniem i odsoleniem murów wg wytycznych konserwatorskich.

Prace, które dzięki tej umowie będą mogły być wykonane, wpisują się w szerszy kontekst miejskich działań, stanowią bowiem kolejny dowód na to, że dbamy o nasze zabytki i piękny widok starego miasta leży nam na sercu - mówi prezydent Maciej Glamowski.

dom korzeniewskich

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Wizualizacja projektowa Domu Korzeniewskich

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl