umowa podpisana

i

Autor: Łukasz Piekarski Podpisanie umowy

Komunikacja Miejska

Grudziądz będzie miał kartę miejską. Od kiedy zostanie wprowadzony nowy system?

2023-06-16 1:08

Grudziądz będzie miał swoją miejską kartę. Przyjmie ona formę biletu elektronicznego. W czwartek (15 czerwca) podpisano umowę na wdrożenie całego systemu wraz ze sprzętem i oprogramowaniem.

Uruchomienie systemu elektronicznej karty miejskiej do zakupu biletów komunikacji miejskiej w formie bezgotówkowej planowane jest pod koniec bieżącego roku.

Miejski Zakład Komunikacji w Grudziądzu podpisał umowę z wykonawcą zadania – firmą Pixel, która będzie odpowiedzialna za dostarczenie oraz wdrożenie systemu.

W ostatnich miesiącach informowaliśmy o zakupie nowych wozów tramwajowych, autobusów elektrycznych czy hybrydowych. Teraz wprowadzamy kolejne nowoczesne rozwiązanie, tak by transport zbiorowy stawał się jeszcze bardziej przyjazny i aby korzystało z niego coraz więcej mieszkańców - mówi prezydent Maciej Glamowski.

Wdrożenie systemu karty miejskiej będzie kosztowało ok. 4,3 miliona złotych.​

W ramach umowy zostaną zakupione oraz zainstalowane we wszystkich autobusach i tramwajach nowoczesne kasowniki, umożliwiające wnoszenie opłat za pomocą dostępnych na rynku bezgotówkowych systemów płatności – tłumaczy Paweł Maniszewski, prezes MZK Grudziądz.

Bilet elektroniczny będzie można powiązać na przykład z kartą bankomatową, jednak podstawą całości systemu ma być Internetowy Portal Pasażera i powiązana z nim aplikacja na urządzenia mobilne, która będzie umożliwiała spersonalizowany zakup biletów, w tym także tych okresowych.

Co istotne dla pasażerów, miasto nie rezygnuje póki co z biletów papierowych, stąd będzie możliwe ich kasowanie w nowych urządzeniach, nie znikną także biletomaty. Będzie to płynny etap przejściowy. Zyskają również kontrolerzy biletów, którzy zostaną wyposażeni w specjalne czytniki.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl