basen lotnisko

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Z basenu na osiedlu Lotnisko korzystają głównie uczniowie SP nr 21

Grudziądz. Basen na Lotnisku z nowym sprzętem. Tego na "Strzemyku" na razie nie będzie

2022-09-16 21:30

Na pływalni przy Nauczycielskiej w Grudziądzu zapachniało nowością. Uczniowie z osiedla Lotnisko, którzy w głównej mierze korzystają z basenu, w nieco bardziej komfortowych warunkach będą uczyli się pływania. W gorszych nastrojach są mieszkańcy osiedla Strzemięcin.

Co nowego na basenie przy Szkole Podstawowej nr 21 w Grudziądzu (os. Lotnisko)? Pojawiły się nowe słupki i liny. Te dotychczasowe były niebezpieczne i groziły kontuzjami.

Dotychczasowe słupki były betonowe i nie spełniały żadnych wymogów. Uniemożliwiały również prawidłowy trening startu. Jest to bardzo uciążliwe, szczególnie w konkurencjach sprinterskich. Teraz zyskaliśmy nowe słupki i liny. Uczniowie, zawodnicy i mieszkańcy Grudziądza będą korzystali z pływalni w bardziej komfortowych warunkach - mówi Rafał Chmielewski, jeden z inicjatorów inwestycji.

Inwestycje w 50 procentach, czyli w kwocie 40 tysięcy złotych dofinansował Urząd Marszałkowski. Drugą połowę "dorzucił" ratusz z własnej kieszeni.

Wiemy, że miasto Grudziądz ma bardzo duże potrzeby, w szczególności jeśli chodzi o baseny miejskie. Takimi małymi kroczkami będziemy starali się poprawiać tę sytuację - dodaje Artur Cyrankowski z Urzędu Marszałkowskiego.

To jest drobna, ale bardzo ważna inwestycja, pozwalająca na naukę skoków w sposób profesjonalny, co wcześniej było niemożliwe – zauważa prezydent Maciej Glamowski.

Basen na lotnisku w weekendy udostępniany jest także mieszkańcom Grudziądza. W związku z tym, potrzeby remontowe na pływalni są coraz większe.

To już czas na wymianę kafli w niecce basenowej, nie wspominając już o maszynowni, która też już wymaga po 32 latach już nie naprawy, ale po prostu wymiany - mówi Adam Przybylak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21 w Grudziądzu.

Wspomniane kafle nigdy nie były wymieniane. Trwają w niecce już od 32 lat.

Na Lotnisku się cieszą, a na Strzemięcinie smucą

Miał być basen, a został tylko projekt i wizja. Pływalnia na osiedlu Strzemięcin w Grudziądzu póki co nie zostanie wybudowana. Ratusz nie ogłosił nawet przetargu na pierwszy etap prac. Władze miasta zapewniają jednak, że z samego projektu nie rezygnują.

Niestety kosztorys tej inwestycji przewyższa aktualne możliwości finansowe miasta. Nie oznacza to jednak rezygnacji z tej inwestycji. To bardzo ważny projekt dla mieszkańców całego miasta - tłumaczy Karol Piernicki, rzecznik ratusza.

Przypomnijmy, basen "Strzemyk" był jednym z głównych punktów prezentacji prezydenta Macieja Glamowskiego na spotkaniach z mieszkańcami Grudziądza (także tymi z wspomnianego osiedla Strzemięcin). Włodarz miasta wielokrotnie deklarował że jest już gotowa dokumentacja projektowa. Przyznano również pozwolenie na budowę. Przetarg ogłoszony miał zostać w maju.

W miejskim budżecie na budowę nowego basenu zapisano 1,3 miliona złotych na ten rok i 11,3 miliona na przyszły. Inwestycja wpisana jest do Wieloletniej Prognozy Finansowej.

strzemyk grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Tak ma wyglądać basen "Strzemyk"

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Szokujące nagranie z basenu. Dziewczynka topiła się obok dorosłych