bodo grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Teatr Grudziądz W trakcie wydarzenia wyświetlony zostanie film z Eugeniuszem Bodo

Góra Zamkowa w Grudziądzu zamieni się w salę koncertową. Będzie film i muzyka

2022-08-12 14:20

Przed nami kolejna odsłona festiwalu "Lato na Starym Mieście". Tym razem na grudziądzkiej Górze Zamkowej wystąpi formacja Los Angeles Trio. Ponadto wyświetlony zostanie film „Piętro wyżej” z legendarnym Eugeniuszem Bodo w roli głównej.

W trakcie występu grupy Los Angeles Trio zabrzmi muzyka filmowa, standardy światowe, polskie utwory okresu międzywojennego. Przed grudziądzką publicznością zaprezentują się Bohdan Hołownia, Andrzej "Bruner" Gulczyński oraz Józef Eliasz.

Zachęceni pozytywnym odbiorem dotychczasowych spotkań na Górze Zamkowej przy muzyce i starym kinie postanowiliśmy zaprosić na podobne spotkanie również w tym roku. Tym razem muzyka zaplanowana została w pierwszej części wieczoru, gdzie usłyszymy największe przeboje światowe i polskie z okresu dwudziestolecia międzywojennego - zapraszają pracownicy grudziądzkiego Teatru.

Spotkaniu towarzyszyć będzie projekcja filmu „Piętro wyżej” w reżyserii Leona Trystana. W rolach głównych Eugeniusz Bodo, Józef Orwid, Helena Grossówna.

Krótki opis filmu: Hipolit Pączek, właściciel warszawskiej kamienicy, jest miłośnikiem muzyki klasycznej. Razem z przyjaciółmi tworzy zespół, który od czasu do czasu gra w jego mieszkaniu. Utrapieniem Hipolita jest mieszkający nad nim Henryk Pączek, spiker radiowy i dyrygent kameralnej orkiestry jazzowej, która co jakiś czas ma u niego próby. Obaj sąsiedzi szczerze się nie znoszą. Hipolit chętnie pozbyłby się lokatora, ale ten płaci czynsz regularnie. Pewnego dnia przyjeżdża Lodzia, bratanica Hipolita. Przez pomyłkę wchodzi do mieszkania Henryka ……… i tu zaczyna się cała historia uroczych pomyłek.

W roku 1938 w ramach 18 Międzynarodowych Targów Wschodnich we Lwowie film „Piętro wyżej” otrzymał nagrodę Rady Naczelnej Przemysłu Filmowego.

Początek wydarzenia o godzinie 19:30. Wstęp jest bezpłatny. W razie słabej pogody impreza przeniesiona zostanie do klubu Akcent.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

PIERWSZY RAZ KASI WĘSIERSKIEJ, ZAKAZANY OWOC, SMOLASTY x WILKI, RANKING MIAST | ESKA XD #055