delfin grudziadz prace

i

Autor: Nadesłane / Urząd Gminy Grudziądz Tak będzie wyglądał ośrodek wypoczynkowy na Delfinie

Gmina Grudziądz remontuje ośrodek wypoczynkowy za 11 milionów. Jak idą prace na "Delfinie"?

2022-01-18 14:47

Nowe dojścia, zaplecze kuchenne, czy pole namiotowe. To tylko część nowości, które niebawem pojawią się na terenie Gminnego Ośrodka Wypoczynkowego „Delfin”. Przebudowany obiekt ma zachęcić do wypoczynku nie tylko grudziądzan, lecz także osoby spoza naszego miasta.

Trwają prace na największej gminnej inwestycji. Przeszło 11 milionów złotych kosztować będzie kompleksowa przebudowa ośrodka wypoczynkowego Delfin. Obiekt po remoncie ma przyciągać nie tylko mieszkańców Grudziądza, ale także turystów z całej Polski.

Pojawi się 15 domków wypoczynkowych, powstaje nowe zaplecze kuchenne i sanitarnie. Na terenie ośrodka zlokalizowane będzie tak pole namiotowe, nowe dojścia do jeziora - wylicza Jacek Zyglewicz, zastępca wójta gminy Grudziądz.

Obecnie prace na ośrodku nieco zwolniły. Wszystko przez niską temperaturę. Mimo to, na terenie „Delfina” widać już pierwsze efekty.

Zostały wymurowane ściany zaplecza, jak i kuchni polowej, mamy także wybudowany hangar na sprzęt pływający i trwa montaż domków letniskowych. Część nowych pomostów już też jest zamontowana - dodaje przedstawiciel władz gminy.

Nowe otwarcie ma przyciągnąć turystów

Ośrodek po gruntownej przebudowie będzie spełniał kilka funkcji. W głównej mierze wciąż będzie wypoczynkowy, ale jego zarządcy nie zamykają się również na przyjazd grup zorganizowanych o charakterze sportowym.

Liczymy na to, że będą do nas przyjeżdżały różne obozy sportowe, czy też kolonie. Obiekt będzie spełniał wszystkie wymagania, a domki będą wygodne - mówi Zyglewicz.

Remont ośrodka potrwa do czerwca przyszłego roku. Prace, które odbywają się na terenie „Delfina” nie przeszkadzają w jego normalnym funkcjonowaniu w okresie letnim.

W zeszłym roku udało nam się uniknąć przestojów. Zresztą mamy to zapisane w umowie, że pomimo remontu działalność ośrodka musi być kontynuowana. W tym roku jeszcze przed rozpoczęciem sezonu letniego będziemy chcieli wykonać wszystkie dojścia do głównej części, czyli na przykład do plaży i jeziora - zapewnia zastępca wójta.

Przebudowa ośrodka „Delfin” to obecnie największa inwestycja w gminie Grudziądza. Jej koszt to przeszło 11 milionów złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sedno Sprawy - Włodzimierz Czarzasty