vadim gkm grudziadz

i

Autor: Nadesłane/GKM Grudziądz Vadim Tarasenko to trzeci zawodnik GKM-u Grudziądz z kontraktem

GKM Grudziądz z kolejnym kontraktem. Vadim Tarasenko zadebiutuje w Ekstralidze!

2021-11-09 11:38

Nowego żużlowca zakontraktowali działacze GKM-u Grudziądz. To 27-letni Rosjanin Vadim Tarasenko, który w ubiegłym sezonie rywalizował na pierwszoligowych torach w barwach Polonii Bydgoszcz. Wcześniej umowy podpisali Norbert Krakowiak i Frederik Jakobsen.

Dla 27-letniego będzie to debiut na torach PGE Ekstraligi. Rosjanin w minionym sezonie ścigał się na torach eWinner 1. Ligi Żużlowej w barwach Polonii Bydgoszcz.

Pójdzie w ślady rodziny?

Vadim Tarasenko prywatnie siostrzeńcem aktualnego Indywidualnego Mistrza Świata i byłego zawodnika GKM-u Artema Łaguty. 27-latek z bardzo dobrej strony pokazał się w ubiegłym sezonie na pierwszoligowych arenach, gdzie osiągnął trzecią średnią równą 2,219 pkt/bieg. Jego dobre występy zaowocowały udziałem w rundzie Grand Prix w rosyjskim Togliatii jako zawodnik z dziką kartą. Vadim sprawdził się także w ekstraligowej stawce podczas dwóch turniejów indywidualnych.

Vadim Tarasenko zajmie miejsce w przyszłorocznym składzie drużyny Duńczyka Kennetha Bjerre, który powędrował w odwrotnym kierunku.

Sonda
Czy jesteś zadowolny ze zbudowanego składu GKM Grudziądz na przyszły sezon?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #035 - SQUID GAME, FAME MMA 12, MIŁOŚĆ W CZASACH WOJNY, WIEDŹMIN: SEZON 2