Norbert Krakowiak GKM Grudziądz

i

Autor: Nadesłane/Mariusz Nasieniewski Dla Norberta Krakowiaka będzie to drugi sezon startów w GKM Grudziądz

GKM Grudziądz podpisuje pierwsze kontrakty na sezon 2022. Kto dołączy do drużyny?

2021-11-04 8:58

Działacze GKM-u Grudziądz podpisują pierwsze umowy na przyszły sezon. Podczas uroczystej gali podsumowującej miniony rok na żużlu ogłoszono dwa nowe transfery. Z "Żółto-niebieskimi" związali się Vadim Tarasenko oraz Frederik Jakobsen. Kontrakt z grudziądzkim zespołem przedłużył także Norbert Krakowiak.

27-letni Rosjanin w minionych rozgrywkach był wiodącą postacią Polonii Bydgoszcz na torach eWinner 1. Ligi Żużlowej. Ogromny potencjał Vadima Tarasenko zauważyli działacze ZOOLESZCZ GKM-u i zdecydowali się, że to właśnie on zajmie miejsce w przyszłorocznym składzie drużyny Duńczyka Kennetha Bjerre.

Drugim nowym żużlowcem w Grudziądzu będzie Frederik Jakobsen, który w sezonie 2022 nadal może pełnić funkcję zawodnika U-24. 23-letni Duńczyk ostatnie lata spędził w ekipie Startu Gniezno. Rok 2021 zakończył ze średnią 1,859 pkt/bieg i był 22 zawodnikiem w klasyfikacji eWinner 1. Ligi Żużlowej.

ZOBACZ TEŻ - Wielkie emocje w meczu MKS-u Grudziądz. Wygrana jedną bramką!

Działacze GKM-u Grudziądz rozpoczęli także podpisywanie umów z dotychczasowymi zawodnikami. Jako pierwszy formalności z klubem dopełnił 22-letni Norbert Krakowiak. Dla "Norbiego" będzie to drugi rok w żółto-niebieskich barwach. Łącznie uzyskał on średnią 1,306 pkt/bieg, co uprawnia go także do startów w rozgrywkach Ekstraligi U-24.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Brązowe medalistki ME w Kazaniu dziękują za medal rodzicom i kibicom!