jakobsen gkm

i

Autor: GKM Grudziądz Zawodnik na tzw. zasadzie "gościa" będzie mógł jeździć tylko w przypadku zachorowania na COVID-19 u innego żużlowca

GKM Grudziądz ma plan awaryjny na wypadek COVID-19! "Żółto-niebiescy" zakontraktowali "gościa"

2021-03-24 14:16

Działacze GKM-u Grudziądz zdecydowali się na zakontraktowanie dodatkowego zawodnika. Na zasadzie tzw. „gościa” żółto-niebieskie barwy w przyszłym sezonie będzie reprezentował Frederik Jakobsen.

Pogarszająca się sytuacja związana z zakażeniami COVID-19 zmusza kluby do działania i zabezpieczaniu się zawodnikami, którzy mogą wzmocnić drużynę w ramach instytucji “gościa”.

Od tego roku zasady korzystania z instytucji “gościa” zmieniły się. Kontrakt Jakobsena zabezpiecza grudziądzki klub na przypadek stwierdzonego zakażenia koronawirusem u innego zawodnika.

ZOBACZ TEŻ - Żużlowcy GKM-u Grudziądz przygotowali paczki na święta! [AUDIO]

Utalentowany 23-letni zawodnik na co dzień reprezentuje barwy pierwszoligowego Aforti Startu Gniezno. W sezonie 2020 był on prawdziwą rewelacją na zapleczu PGE Ekstraligi. W dwunastu spotkaniach “wykręcił” średnią 2,041 pkt/bieg - czytamy w oficjalnym komunikacie grudziądzkiego klubu.

W składzie każdej drużyny na mecz ligowy może być zgłoszony jeden zawodnik biorący udział w danych zawodach jako “gość”. Może być zgłoszony wyłącznie w przypadku, gdy u co najmniej jednego zawodnika spośród pięciu z najwyższymi średnimi indywidualnymi (SI) w składzie aktualnej na dzień zawodów kadry klubu stwierdzony zostanie pozytywny wynik na obecność koronawirusa COVID-19.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Zgrupowanie GKM Grudziądz