rudyk liga mistrzow

i

Autor: Nadesłane / Mateusz Rudyk Tym razem kolarska Liga Mistrzów przeniosła się do Berlina

Finał i półfinał w Lidze Mistrzów. Kolarze ALKS Stali Grudziądz zapunktowali w Berlinie!

2022-11-21 10:13

Urszula Łoś po raz drugi z rzędu znalazła się w półfinale sprintu zawodów Ligi Mistrzów w kolarstwie torowym. Z kolei Mateusz Rudyk dotarł do finału w Keirinie. Kolarze ALKS Stali Grudziądz mają za sobą drugi wyścig w Lidze Mistrzów.

To druga runda zainaugurowanej przed tygodniem kolarskiej Ligi Mistrzów. W pierwszej serii zawodnicy startowali w hiszpańskiej Mallorce. Tym razem zmagania przeniosły się do Berlina.

Urszula Łoś po raz drugi z półfinałem

Berlin - podobnie jak Mallorca - okazał się niezwykle szczęśliwy dla Urszuli Łoś z grudziądzkiej Stali. Polska zawodniczka po raz drugi z rzędu dotarła do półfinału w sprincie. Łoś w pierwszej rundzie pewnie wygrała konfrontację z Irlandką Orlą Walsh. W półfinale zajęła drugie miejsce, przegrywając obecną mistrzynią świata Francuzką Mathilde Gros.

Ula niestety znów gorzej spisała się w keirinie. Podobnie jak przed tygodniem odpadła w rundzie eliminacyjnej.

Finał dla Mateusza Rudyka

Przed tygodniem - drugi z reprezentantów ALKS Stali Grudziądz - Mateusz Rudyk dotarł do półfinału w sprincie. W Berlinie w tej kategorii już tak dobrze niestety nie było. Polak odpadł w wyścigu eliminacyjnym. Przegrał walkę o awans z Kolumbijczykiem Kevinem Quintero. Po zwycięstwo w tej konkurencji sięgnął Australijczyk Matthew Richardson.

Zdecydowanie lepiej Rudyk wypadł w kerinie, gdzie wydawało się, że odpadnie również w pierwszej rundzie, lecz po relegowaniu jednego z rywali Polak znalazł się w finale. W decydującym wyścigu zajął ostatecznie znakomite - piąte miejsce. Triumfował Lavreysen.

W punktacji łącznej po dwóch zawodach w sprincie prowadzą Lavreysen i Kolumbijka Martha Bayona, natomiast na średnim dystansie liderami są Kanadyjczyk Mathias Guillemette oraz Amerykanka Jennifer Valente. Rudyk zajmuje 6. miejsce, Łoś - 10.

Kolejne zmagania w kolarskiej Lidze Mistrzów:
  • 26 listopada - Saint-Quentin-en-Yvelines pod Paryżem
  • 2 i 3 grudnia - Londyn

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Targi Electronica w Monachium