festiwal fado

i

Autor: facebook / festiwal fado (Arkadiusz Kikulski) Festiwal Fado ponownie odbędzie się w grudziądzkim teatrze

Muzyka na żywo

Festiwal Fado w Grudziądzu. Kto wystąpi?

2024-04-17 15:21

Portugalskie rytmy ponownie zagoszczą w Grudziądzu. Przed nami VII edycja Festiwalu Fado. Organizatorzy odkryli karty - jeśli chodzi o tegorocznych wykonawców.

To będzie już siódma edycja Festiwalu Fado w Grudziądzu. Poznaliśmy już wykonawców na tegorocznym wydarzeniu. Nie zabraknie gwiazd portugalskich dźwięków.

Pierwszego dnia wystąpi Teresinha Landeiro oraz Piwnica pod Baranami. Drugiego dnia będziemy gościli Marizę oraz Antonio Zambujo - mówi Tomasz Bąkowski.

Organizatorzy zwracają uwagę - w sposób szczególny - na gwiazdę drugiego dnia. To Mariza - przez wielu nazywana królową muzyki Fado.

Jesteśmy szczęśliwi, że taka postać wystąpi na naszym festiwalu - dodaje Wojciech Litwiński.

Festiwal Fado w Grudziądzu już po raz siódmy. Posłuchaj zapowiedzi:

Mariza w swojej karierze otrzymała m.in. nagrodę „Voice of Fado” od portugalskiej stacji radiowej Central FM. Wykonała wspólnie ze Stingiem piosenkę „A Thousand Years”, nieformalny hymn Igrzysk Olimpijskich 2004 w Atenach.  W 2003 otrzymała nagrodę BBC dla najlepszego europejskiego wykonawcy (Best European World Music Artist Award). Z kolei w 2007 jej płyta Concerto em Lisboa zdobyła nominację do Latin Grammy w kategorii: „Best Folk Album”. 

Mariza koncertowała w Ameryce Łacińskiej, Stanach Zjednoczonych i wielu krajach Europy, w tym w Polsce. Ostatni odbył się 22 stycznia bieżącego roku w Poznaniu.

plakat fado

i

Autor: facebook / festiwal fado Oficjalny plakat wydarzenia

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Express Biedrzyckiej - Kazimierz KRUPA