kurator oświaty

i

Autor: Radio Eska / IV LO w Grudziądzu Beata Sikorska

Region

Edukacja. Beata Sikorska z Grudziądza będzie wicekuratorką oświaty w naszym województwie

2024-01-17 14:30

Beata Sikorska zostanie nową wicekuratorką oświaty w naszym województwie. Dotąd piastowała funkcję dyrektorki w IV LO w Grudziądzu. O szczegółach piszemy na eska.pl.

Kujawsko-pomorskim kuratorem oświaty przestał być Marek Gralik. Jeszcze przed Bożym Narodzeniem odwołała go Barbara Nowacka, ministra edukacji. Jego miejsce zajęła Grażyna Dziedzic, doświadczona nauczycielka i dyrektorka bydgoskiego liceum. 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy podane zostało także nazwisko wicekuratorki oświaty. Została nim dotychczasowa dyrektorka IV LO w Grudziądzu, Beata Sikorska.

Patrząc na jej dorobek zawodowy jestem przekonana, że będzie to właściwa osoba na właściwym miejscu. Liczę, że będzie wspomagała rozwój edukacji w naszym regionie - mówi Grażyna Dziedzic.

Przy okazji poznaliśmy także nazwiska dwójki wicewojewodów. Zostali nimi: Piotr Hemmerling z Nowej Lewicy oraz Michał Koniuch z Trzeciej Drogi.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl