policja włochy

i

Autor: Pixabay Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Dźgnął nożem turystkę w Rzymie. Aleksander C. z Grudziądza został zatrzymany we Włoszech.

2023-01-06 0:13

Włoska policja zatrzymała Polaka, który miał ugodzić nożem 24-letnię kobietę z Izraela. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. To Aleksander C., który pochodzi z Grudziądza.

Włoscy karabinierzy zatrzymali 24-letniego Polaka, który w sylwestra około godz. 21:45 ugodził nożem 24-letnią turystkę z Izraela. Do zdarzenia doszło na dworcu Termini w Rzymie.

Lokalna policja ustaliła, że podejrzanym jest Aleksander C., który we Włoszech przebywał od co najmniej kilku miesięcy i był bezdomnym.

Jak się okazuje - zatrzymany Aleksander C. pochodzi z Grudziądza. 24-latek poszukiwany jest także w Polsce za kradzieże.

Raczej nie chodzi o kradzież...

Śledczy wykluczają raczej motyw rabunkowy, biorą za to pod uwagę tło rasistowskie, ponieważ na plecaku kobiety widniały napisy w języku hebrajskim. Stan kobiety z Izraela został określony jak stabilny, nieznacznie się poprawiający. 

Polaka wcześniej rozpoznali mąż i żona karabinierzy, którzy powiadomili swoich kolegów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Jak wygląda ciepłownia miejska w Piasecznie? Byliśmy w środku!