biblioteka spotkania

i

Autor: Radio ESKA To będą dwa pierwsze spotkania w ramach cyklu "Spotkanie na żądanie"

Dwa spotkania autorskie w Bibliotece Miejskiej. Tak wybierali grudziądzanie!

2021-08-17 12:01

Przed nami dwa pierwsze spotkanie autorskie z cyklu "Spotkanie na żądanie". Do Grudziądza przyjedzie Alicja Sinicka oraz Nela Mała Reporterka.

Jako pierwsza z mieszkańcami Grudziądza spotka się Alicja Sinicka. To spotkanie już 26 sierpnia o godzinie 17:00 w Ogrodzie Biblioteki Miejskiej.

To polska pisarka z Oławy, czuła i otwarta rozmówczyni, autorka bestsellerowych powieści, charakteryzujących się intrygami utkanymi z tajemnic i symboli. Zadebiutowała w 2015 roku, czytelnikom znana z serii „Oczy wilka” oraz trylogii oławskiej. Jej najnowsza książka ukazała się w maju 2021 roku i nosi tytuł „Będziesz tego żałował”, stanowi pierwszy tom cyklu „Uwikłani” - mówi Joanna Siwiak z Biblioteki Miejskiej w Grudziądzu.

ZOBACZ TEŻ - Ekologia i teatr znajdą połączenie w Grudziądzu. Startują zapisy na warsztaty

Kolejne spotkanie zaplanowano dzień później, 27 sierpnia. O godzinie 16:00 w Ogrodzie Biblioteki Miejskiej z mieszkańcami Grudziądza spotka się Nela Mała Reporterka. Niestety na to spotkanie nie ma już bezpłatnych wejściówek.

podróżniczka, pisarka i autorka programów telewizyjnych nadawanych w TVP ABC i TVP POLONIA, młoda badaczka odległych kultur oraz świata zwierząt. W swoją pierwszą podroż z plecakiem wyruszyła, gdy miała 5 lat. Zwiedziła już ponad 50 krajów na wszystkich kontynentach. Dotarła nawet na Antarktydę. Jej idolami są Steve Irwin i Jacques Cousteau. Czterokrotna zdobywczyni nagrody Bestseller Empiku, jednocześnie pierwsza osoba w tak młodym wieku, która uzyskała to wyróżnienie. Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej z 2016 jej książka pt. „Nela na kole podbiegunowym” w 2017 została włączona do kanonu lektur, jako lektura uzupełniająca w VIII klasie szkoły podstawowej - dodaje Joanna Siwiak.

Nela jest ambasadorką Fundacji „The Adventure Starts Here Foundation” oraz inicjatorką kampanii społecznych, między innymi #UstaPysk, dotyczącej pierwszej pomocy dla zwierząt dzikich i domowych. W jednej ze swoich najnowszych książek pt. „Nela na Wyspie Kangura”, opisała swoją misję ratunkową na którą wyruszyła do Australii w poszukiwaniu zwierząt uwięzionych na terenach spalonego buszu. Za tę książkę dostała oficjalne podziękowania od Ambasadora Australii w Polsce.

Już 25 sierpnia premierę będzie miała najnowsza publikacja Neli Małej Reporterki „Kalendarz szkolny – Przygodnik. Świat insektów i innych małych stworzeń”. Zawiera ona nie tylko dużą dawkę informacji o świecie zwierząt, ale również bardzo ciekawe kalendarium dla najmłodszych. Prawie na każdy dzień tygodnia podany jest jego nietypowy odpowiednik jak Dzień Borsuka, Chomika, Dzień Podziwiania Buldogów, Opanowania Kuchni przez Dzieci, czy Dzień Wycinanych Płatków Śniegu.

Transmisja na żywo z obu spotkań będzie dostępna na facebooku BIBLIOTEKI MIEJSKIEJ

Dla zwiększenia dostępności dla osób z dysfunkcją słuchu podczas spotkań będzie obecny Tłumacz Języka Migowego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Eska Summer City Śląsk: Scandinavia Resort