Autor: Pixabay Grudziądzanie strzelili rywalom cztery bramki

Sport w Grudziądzu

Dwa komplety punktów w jeden dzień! Olimpia Grudziądz wróciła na fotel lidera

2023-03-17 19:33

Piłkarze grudziądzkiej Olimpii w 20. kolejce pokonali Unię Solec Kujawski 4:1. Wcześniej "Biało-zieloni" zainkasowali trzy oczka za walkower z wyjazdowego starcia z Świtem Skolwin.

Grudziądzanie do piątkowego meczu ze Unią Solec Kujawsko podchodzili już jako liderzy tabeli. Kilka godzin przed rozpoczęciem spotkania PZPN przyznał Olimpii trzy oczka za walkower z pojedynku (który się nie odbył) ze Świtem Skolwin.

Klub ze Szczecina nie zgadza się z decyzją związku i zamierza się od niej odwoływać. W swoim poście na mediach społecznościowych zarzuca wręcz Olimpii "wykorzystanie relacji w związku".

W meczu z Unią Solec Kujawski "Biało-zieloni" otworzyli wynik jeszcze w pierwszej połowie. Samobójcze trafienie zaliczył Kacper Witkowski w 38' minucie meczu.

Na drugie trafienie kibice Olimpii czekali do 49' minuty. Mocny strzałem popisał się Konrad Gutowski i zespół trenera Bogusława Baniaka prowadził 2:0.

Po godzinie gry celnym strzałem głową odpowiedział Masato Hayashi. Niespełna 120 sekund później grudziądzanie znów mieli dwie bramki przewagi. Tym razem golkipera gości pokonał Amarildo.

Wynik na 4:1 w 78' minucie ustalił Krzysztof Wicki.

Olimpia Grudziądz: A. Olszewski - S . Olszewski, Wicki, Sikorski - Jarzec (46. Nawrocki), Cabrera, Owczarek (86. Vu Thanh), Warcholak (90.+1. Bonikowski) - Skórecki, Amarildo (68. Winsztal), Gutowski (90.+1. Okraska).

Unia Solec Kujawski: Pelczarski - Witkowski, Żylski (84. Słupecki), Kujawka, Babiński, Szymański (67. Chołuj), Pacek, Horvath (67. Katerla), Hayashi, Babiarz (86. Moranowski), Krawczenko (67. Widomski).

Kolejny mecz grudziądzanie rozegrają 25 marca na wyjeździe z Sokołem Kleczew. Początek spotkania o godzinie 15.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Wersow - „To jest piosenka do naszego dziecka”