olimpia stadion

i

Autor: Łukasz Piekarski Jedną z liderem nowej Grudziądzkiej Grupy Lekkoatletów będzie znana płotkarka, Karolina Kołeczek

Duże zmiany wśród grudziądzkich lekkoatletów. Do GKS Olimpii dołączyła Karolina Kołeczek!

2022-05-17 15:15

Grudziądz chce odnowić lekkoatletyczne tradycje. W stowarzyszeniu GKS „Olimpia” powstała właśnie Grudziądzka Grupa Lekkoatletyczna. Jej głównym celem będzie zatrzymywanie utalentowanych zawodników w naszym mieście.

Okazją do zorganizowania spotkania z dziennikarzami było podpisanie umowy z utytułowaną polską płotkarką – Karoliną Kołeczek. Specjalizująca się w biegach sprinterskich przez płotki zawodniczka występowała na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Od teraz reprezentować będzie biało-zielone barwy.

Jest mi bardzo miło, że będę mogła reprezentować barwy klubu z Grudziądza. Obecnie przygotowuję się do najważniejszych startów w tym sezonie, ze zdrowiem jest wszystko w porządku. W Grudziądzu jestem 2-3 razy w tygodniu, więc młodzież będzie mogła zobaczyć mnie podczas treningów - mówi Karolina Kołeczek.

Karolina Kołeczek to nie jedyna zawodniczka, która wejdzie w skład grupy. Kolejny będzie wychowanek grudziądzkiej Olimpii, Damian Donakowski (skok wzwyż). W przyszłości do zespołu dołączy także Kacper Arendt.

Koordynatorem będzie trener Cezary Markuszewski, który jest jednocześnie długoletnim szkoleniowcem kadry narodowej w biegach na 110 metrów przez płotki i trenerem Karoliny Kołeczek.

Mam nadzieję, że ta inicjatywa przyczyni się do tego, że nasi grudziądzcy wychowankowie po zakończeniu nauki szkolnej będą pozostawać w naszym klubie. Wierzymy, że grupa będzie się rozrastać, a w planach mamy pozyskiwanie środków i szeroką współpracę z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki - przekonuje Cezary Markuszewski.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl