sec grudziadz

i

Autor: Nadesłane / One Sport Impreza odbędzie się 20 lipca

Żużel

Duża impreza żużlowa w Grudziądzu. Trwa sprzedaż biletów!

2024-04-05 15:39

Elita światowego żużla zawita do Grudziądza. Na torze przy Hallera 4 odbędzie się jedna z rund Indywidualnych Mistrzostw Europy. Dla naszego miasta będzie to jednak z największych imprez żużlowych w historii.

Takiej imprezy żużlowej w Grudziądzu jeszcze nie było. Na torze lokalnego GKM-u odbędzie się jedna z rund Indywidualnych Mistrzostw Europy. O tytuł powalczą najlepsi żużlowcy starego kontynentu.

Ubiegaliśmy się o różnego rodzaju imprezy dla Grudziądza. Wiedzieliśmy, że nasi kibice są tego spragnieni. Mieliśmy tutaj wielkie mecze w Ekstralidze, ale brakowało nam zawodów wyższej rangi. W tym roku pojawiła ku temu okazja - mówi Marcin Murawski, prezes GKM-u Grudziądz.

Grudziądz będzie jednym z dwóch polskich gospodarzy europejskich zmagań żużlowych. Indywidualne Mistrzostwa odbędą się również na stadionie w Chorzowie.

Jesteśmy bardzo zadowoleni i szczęśliwi, że impreza na takim poziomie będzie mogła odwiedzić Grudziądz. Myślę, że 10 lat na najwyższym poziomie pokazało, jak wielki drzemie tutaj potencjał - dodaje Karol Lejman, przedstawiciel firmy One Sport.

Zapewniony udział w cyklu ma piątka zawodników. Są wśród nich Polacy: Patryk Dudek i Janusz Kołodziej.

Zawodnicy, którzy trafiają do tego cyklu, jeżdżą w eliminacjach w tym samym roku. To sprawia, że stawka jest bardzo wyrównana - mówi Piotr Szymański, przewodniczący komisji wyścigów FIM.

Impreza w Grudziądzu odbędzie się 20 lipca o godzinie 20. Aktualnie trwa sprzedaż biletów - TUTAJ

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Bartosz Zmarzlik szczerze o najtrudniejszym momencie w drodze po czwarte mistrzostwo świata