Autor: Olimpia Grudziądz To druga porażka Olimpii Grudziądz w tym sezonie

PIłka Nożna

Druga porażka Olimpii Grudziądz. Na Piłsudskiego 14 lepsze rezerwy Lecha Poznań

2023-08-13 21:25

Po wyjazdowej porażce przyszedł czas na przegraną przed własną publicznością. Piłkarze Olimpii Grudziądz polegli w starciu z drugą drużyną Lecha Poznań 1:2. Kontaktową i honorową bramkę dla zespołu trenera Dominika Czajki zdobył Oskar Sikorski.

Goście z Poznania na prowadzenie wyszli w 40 minucie spotkania. Adriana Olszewskiego pokonał Aleksander Nadolski. Grudziądzanie wyrównali tuż przed zejściem na przerwę. W doliczonym czasie pierwszej połowy do siatki przyjezdnych trafił Oskar Sikorski.

Zwycięską bramkę dla gości w 77' minucie z rzutu karnego 36-letni Szymon Pawłowski. Lech II Poznań pokonał ostatecznie przy Piłsudskiego 14 Olimpię Grudziądz 1:2.

"Biało-zieloni" po drugiej porażce z rzędu (po czterech kolejkach) zajmują siódme miejsce w tabeli ligowej. Grudziądzanie mają na swoim koncie sześć oczek. Z kolei rezerwy "Kolejorza" z dorobkiem czterech punktów są na 16. pozycji (miejsce w strefie spadkowej). Liderem jest Wisła Puławy.

Olimpia Grudziądz - Lech II Poznań 1:2. Składy drużyn

Olimpia Grudziądz: 1. Adrian Olszewski - 99. Sebastian Olszewski (84, 11. Aghwan Papikjan), 6. Oskar Sikorski, 4. Damian Kostkowski, 23. Marcin Warcholak - 21. Jan Bonikowski (74, 18. Kacper Jarzec), 20. Damian Vũ Thành, 7. José Cabrera (39, 80. Mateusz Sopoćko), 8. Kamil Kurowski (74, 15. Maciej Pałaszewski), 14. Konrad Gutowski - 9. Szymon Stanisławski (74, 10. Patryk Winsztal).

Lech II Poznań: 12. Mateusz Pruchniewski - 2. Mikołaj Tudruj, 5. Maciej Wichtowski, 4. Bartosz Tomaszewski (46, 3. Ksawery Kukułka), 20. Michał Gurgul - 7. Filip Wilak, 14. Patryk Olejnik (61, 8. Bruno Żołądź), 22. Aleksander Nadolski (84, 11. Maksym Czekała), 23. Maksymilian Dziuba (61, 13. Jan Niedzielski), 18. Filip Wolski (46, 17. Kornel Lisman) - 10. Szymon Pawłowski.

Sędzią spotkania był Karol Wójcik z Siedlec.

W następnej serii gier Olimpia na wyjeździe zmierzy się z Kotwicą Kołobrzeg. Ten mecz zaplanowano na 19 sierpnia. Początek o godzinie 18. Z kolei rezerwy Lecha 20 sierpnia u siebie zagrają ze Skrą Częstochowa.