pijany grudziadz

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Pijany i bez uprawnień złapany w Grudziądzu

Kryminalne

Za szybko, bez prawka i pod wpływem alkoholu. Długa lista grzechów kierowcy zatrzymanego w Grudziądzu

2023-08-15 17:23

Policjanci z grudziądzkiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli kierowcę, który poruszał się w obszarze zabudowanym o 62 km/h za dużo. To jednak nie wszystkie jego przewinienia. Szczegóły na eska.pl.

Do kontroli i późniejszego zatrzymania doszło na ulicy Miłoleśnej w Grudziądzu. Funkcjonariusze grupy SPEED trafili na kierowcę volkswagena, który poruszał się ze znaczną prędkością. 40-letni mieszkaniec Torunia, na odcinku drogi z graniczeniem do 40 km/h poruszał się z prędkością 102 km/h.

Po sprawdzeniu go w policyjnych systemach policjanci ustalili, że nie posiada uprawnień do kierowania, gdyż zostały mu one wcześniej cofnięte - informuje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

To jednak nie koniec grzechów wspomnianego kierowcy! W trakcie kontroli mundurowi wyczuli od mężczyzny woń alkoholu.

Badanie wykazało blisko 0,35 promila w wydychanym powietrzu - dodaje policjant.

W związku z przekroczeniem prędkości funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatem karnym w kwocie 2000 zł, a jego konto zasiliło 14 punktów karnych.

Za pozostałe czyny odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Za jazdę po spożyciu alkoholu kierowcy grozi kara aresztu lub grzywny nie mniejszej niż 2500 zł.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Dramatyczna akcja ratunkowa w Płocku. Policjant uratował tonącego 31-latka