koncert grudziadz

i

Autor: Urząd Miejski W Grudziądzu można ich było usłyszeć w 2018 roku

Dixie Team ponownie zagra w Grudziądzu!

2021-08-17 11:51

21 sierpnia Rynek Starego Miasta (a w razie niepogody Akcent) zdominują dixielandowe brzmienia w wykonaniu formacji DIXIE TEAM. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Zespól Dixie Team powstał na początku 2015 r. z inicjatywy mogileńskiego saksofonisty Waldemara Krystkowiaka i już w sierpniu tegoż roku uczestniczył w konkursie Złotej Tarki.

Większość muzyków to weterani dwóch wcześniej istniejących mogileńskich kapel: Old Dixieland Players (Waldemar Krystkowiak, Piotr Barczak, Piotr Krystkowiak i Sławomir Szczeblewski) oraz Dixie Buskers (Jarosław Janisz).

ZOBACZ TEŻ - 12. Bella Skyway Festival w Toruniu. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających?

W 2016 roku Dixie Team zdobył Złotą Tarkę podczas Old Jazz Meeting w Iławie – najwyższe tego typu wyróżnienie w Polsce. Zespół koncertuje w Polsce i Niemczech. W Grudziądzu można ich było usłyszeć w 2018 roku. Publiczność przywitała wówczas zespół z nieukrywanym entuzjazmem.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

SEKRETY Tour de Pologne. Rowerem dookoła Polski | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #29