ZDM Grudziądz

i

Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu Kierowców czekają jeszcze większe utrudnienia

Zmiany w organizacji ruchu w Grudziądzu. Kolejne utrudnienia dla kierowców

2021-08-05 10:06

Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu informuje, że w związku z realizacją zadania pn. „Przebudowa infrastruktury tramwajowej dla potrzeb transportu publicznego w Grudziądzu” wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Kierowców czekają dodatkowe utrudnienia. Szczegóły poniżej.

Beszamel: Jabłka - Dlaczego są zdrowe, czemu warto jeść jabłka?

Od soboty 7 sierpnia zmianie ulegnie stała organizacja ruchu w ciągu ulicy Chełmińskiej w obrębie skrzyżowania z ulicą Brzeźną. Z ruchu wszelkich pojazdów wyłączona zostanie możliwość wjazdu pojazdów w ulicę Brzeźną z kierunku ulicy Chełmińskiej. Ruch pojazdów tymczasowo przekierowany zostanie na ulicę Laskowicką w kierunku ulicy Kalinkowej. W ramach zmian w obowiązującej organizacji ruchu na ulicy Gdyńskiej w ciągu drogi krajowej nr 16 wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo dla pojazdów ciężarowych. Zmiany w organizacji ruchu mają charakter tymczasowy i obowiązują do odwołania.

 Utrudnienia w ruchu na Rządzu

Od poniedziałku 9 sierpnia zmianie ulegnie stała organizacja ruchu w obrębie osiedla mieszkaniowego Rządz; w związku z koniecznością wykonania infrastruktury torowej. Z ruchu wszelkich pojazdów wyłączone zostanie skrzyżowanie ulicy Rakowskiego z ulicą Konstytucji 3 Maja, a ruch pojazdów przekierowany zostanie na drogę tymczasową stanowiącą łącznik ulicy Kulerskiego z ulicą Rataja. Ponadto w dniu 9 sierpnia z użytkowania wyłączone zostanie skrzyżowanie ulicy Chełmińskiej z ulicą Wiejską, objazd wyłączonego skrzyżowania możliwy będzie poprzez ulicę Jackowskiego oraz poprzez ulicę Bydgoską.

W związku z możliwością tworzenia się zatorów w ruchu drogowym w ciągu ulicy Kalinkowej oraz w ciągu ulicy Chełmińskiej, Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu zaleca objazd pojazdów poprzez drogi wysokiej przepustowości tj. Trasę Średnicową i ulicę Hallera, co umożliwi skrócenie czasu przejazdu w relacji północ – południe o około 10 minut.