olimpia wygrana

Autor: Olimpia Grudziądz Piłkarze Olimpii Grudziądz zachowali fotel lidera w grupie II trzecioligowych zmagań

Derby regionu dla Olimpii Grudziądz! Biało-zieloni zachowali fotel lidera

2022-03-19 21:55

Piłkarze Olimpii Grudziądz pokonali w derbowym pojedynku Zawiszą Bydgoszcz 3:1. Bramki dla "Biało-zielonych" zdobywali: Tomasz Kaczmarek, Jakub Bojas i Hubert Antkowiak. Trafienie dla gości z nad Brdy zaliczył Kamil Żylski.

Piłkarze Olimpii do derbowego starcia z bydgoskim Zawiszą podchodzili po pucharowej wygranej po rzutach karnych z Wisłą Kraków oraz udanej inauguracji drugiej części sezonu w Gdyni.

Olimpia - Zawisza: Trudny początek

Sobotnie spotkanie na stadionie przy Piłsudskiego 14 w Grudziądzu lepiej rozpoczęli przyjezdni. Zawodnicy z Zawiszy wygrywali większość pojedynków w środku pola, dzięki czemu byli w stanie dość szybko przedostać się pod pole karne Olimpii. Jedną z takich piłek wykorzystał już w 8. minucie najlepszy strzelec bydgoskiej drużyny, Kamil Żylski (to była jego 9 bramka).

Grudziądzanie ku ogromnej radości swoich kibiców zdołali jeszcze przed przerwą doprowadzić do wyrównania. Sam na sam w 44. minucie z golkiperem gości znalazł się Tomasz Kaczmarek. Ofensywny pomocnik Olimpii z zimną krwią wykorzystał swoją sytuację i zmienił rezultat na tablicy wyników z 0:1 na 1:1.

Olimpia - Zawisza: Koncert po przerwie

W drugiej połowie grudziądzanie ruszyli zdecydowanie do ataku w poszukiwaniu drugiej bramki, która dałaby prowadzenie w derbach. Nie były to zbyt długie poszukiwania, ponieważ już w 50. minucie Bartosza Szelonga z Zawiszy pokonał najskuteczniejszy w tym sezonie napastnik Olimpii, Jakub Bojas.

Dodatkowo bydgoszczanie w końcówce spotkania stracili zawodnika. W przeciągu kilku minut dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Piotr Okuniewicz, po czym musiał opuścić boisko.

Piłkarze Olimpii od tego momentu mieli wszystko - dobry wynik i grę w przewadze liczebnej. W 90. minucie przyniosło to efekt w postaci bramki numer trzy. Jej autorem był rezerwowy Hubert Antkowiak.

Olimpia - Zawisza: Ciasno w czubie tabeli

Piłkarze Olimpii Grudziądz nie mogą pozwolić sobie na wpadki i straty punktów. Tuż za nimi w tabeli (tylko o jedno oczko) grupy II jest Kotwica Kołobrzeg, która w dwóch spotkaniach strzeliła sześć bramek i nie straciła ani jednej.

Nieco większą stratę do dwójki czołowych drużyn zaczyna mieć trzeci w tabeli Sokół Kleczew.

Olimpia Grudziądz: Olszewski - Cabrera, Cywiński, Kaczmarek, Rzepka, Bojas (71. Antkowiak), Zawada (81. Jarzec), Karankiewicz, Warcholak, Wicki, Witasik

Zawisza Bydgoszcz: Szelong - Paliwoda, Wędzelewski (90. Tabisz), Żylski, Mielcarek, Żyliński (75. Furst), Chachuła (90. Płątek), Okuniewicz, Weremko, Koziara (67. Piekuś), Tunkiewicz

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl