dart grudziadz

i

Autor: Facebook / Stowarzyszenie Steel Dart Grudziądz Darterzy z Grudziądza rosną w siłę

Dart

Darterzy z Grudziądza rosną w siłę. Właśnie zakończyli kolejny sezon

2024-05-12 9:17

Szesnaście turniejów i blisko 150 zawodników. Tak wyglądają liczby po kolejnym sezonie Melbud Steelowych Śród. Środowisko darterskie w Grudziądzu rozrasta się z roku na rok.

W Grudziądzu rośnie popularność gry w darta. Na turniejach pojawia się regularnie ponad 60 zawodników. Właśnie zakończył się trzeci sezon zmagań w tzw. Melbud Steelowych Środach. Udział w nich biorą – jak przekazują organizatorzy – nie tylko zawodnicy z naszego miasta.

Mamy tutaj zawodników z Torunia, Unisławia, Bydgoszczy, czy chociażby z Kowalewa Pomorskiego. Mamy naprawdę dużo miast, które do nas przyjeżdżają z całego województwa. Działa to także w drugą stronę. My również jeździmy na turnieje do innych miejscowości - mówi Mateusz Chmielewski ze Stowarzyszenia Steel Dart Grudziądz.

Rywalizacja o zwycięstwo toczyła się do ostatniego turnieju. Na finiszu rozgrywek najlepszy okazał się Filip Knopp.

W tym roku widać, że wszyscy złapali wyższy poziom. Naprawdę ciężko było określi z kim można wygrać, a z kim przegrać. Trzeba się liczyć z każdym - mówi Filip.

Więcej o rozgrywkach posłuchacie tutaj:

Darterzy z Grudziądza podsumowali swój sezon. Posłuchaj:

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Marcin Kowalczyk, a trzecie Mateusz Czenkusz. Cała trójka (wraz ze zwycięzcą) to reprezentanci Stowarzyszenia Steel Dart Grudziądz.

Wśród pań zwyciężyła Martyna Manys. Drugie miejsce wywalczyła Lena Karpiuk, a trzecie Justyna Łukaszewska.

Organizatorzy prowadzili również klasyfikację juniorów. Wygrał w niej Antoni Szych, na drugim miejscu uplasował się Igor Zaborowski. Najniższy stopień podium przypadł Lenie Karpiuk.

  • Najwyższe zejście - Marek Drzewiecki - 155
  • Najszybsza lotka - Marcin Kowalczyk - 12.
  • Najwięcej maksów - Kuba Janaszkiewicz - 18

Pełną klasyfikację znajdziecie TUTAJ

Imprezy darterskie w Grudziądzu odbywają się pod patronatem Radia Eska!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Piknik nad Odrą 2024 w Szczecinie