buda grudziadz

i

Autor: Nadesłane Budy będą powstawały w ramach projektu do końca obecnego miesiąca

Dach dla Przyjaciela, czyli buda od serca od uczniów z OHP w Grudziądzu!

2021-02-17 10:27

Grupa inicjatywna pięciu pełnoletnich uczestników Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Grudziądzu od października ubiegłego roku realizuje projekt "Dach dla Przyjaciela". W ramach praktyk stolarskich tworzą oni budy dla bezdomnych piesków.

Uczestnicy projektu swoją postawą chcą pokazać, że każdy z nas może podjąć działania w oparciu o zdobywane umiejętności zawodowe, które służą społeczności lokalnej i są odpowiedzią na ich potrzeby.

Do projektu zaangażował się Urząd Gminy Grudziądz, do którego pod koniec ubiegłego roku trafiło pierwszych osiem bud. Trafiły one do najbardziej potrzebujących gospodarstw na terenie gminy.

ZOBACZ TEŻ - Książka za wsparcie bezdomnych kotów! Wszystko na ich zimowe sprawy [AUDIO]

Aktualnie trwają dalsze prace nad kolejnymi domami dla czworonogów oraz montażem filmu instruktarzowego, który zawiera wskazówki do samodzielnego zbudowania budy.

Projekt Dach dla Przyjaciela 2020-2-PL01-ESC31-082999 jest finansowany programu Europejski Korpusu Solidarności dla którego instytucją zarządzającą w Polsce jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

buda grudziadz 2

i

Autor: Nadesłane 8 bud trafiło w grudniu zeszłego roku do Gminy Grudziądz

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Złodzieje polują na te marki samochodów | ESKA XD #016