Czytelnicy mogą rezerwować książki online

i

Autor: unsplash.com/

Czytelnicy mogą rezerwować książki online

2021-04-23 16:56

Od wielu miesięcy miłośnicy książek mierzą się z ograniczonym dostępem do półek bibliotecznych. Dobrą alternatywą, stało się rezerwowanie ich w sieci. Takie udogodnienie proponują grudziądzkie filie biblioteczne.

Ze zbiorów grudziądzkich książnic korzystać można, jednak w dobie pandemii musimy liczyć się z ograniczeniami. Wędrowanie pomiędzy półkami, przeglądanie i czytanie ciekawych dla nas tytułów nie jest możliwe, a to dla prawdziwych fanów czytania, może być mocno uciążliwe. Aby wypożyczyć książkę, zalecane jest wcześniejsze, telefoniczne powiadomienie o wizycie. Zarówno oddawanie jak i wypożyczanie odbywa się przy specjalnym stoisku, które obsługuje bibliotekarz. Dodatkowym środkiem bezpieczeństwa, poza zakładaniem maseczki i wcześniejszą dezynfekcją rąk, jest poddanie oddanych książek na 3-dniową kwarantannę.

Dlaczego warto czytać książki

Udogodnieniem może być posiadana przez czytelników karta, która działa w zintegrowanym systemie bibliotecznym MAK+. Wystarczy wejść na stronę szukamksiazki.pl by sprawdzić czy dany tytuł jest dostępny w filiach. Dzięki temu, bez wychodzenia z domu i telefonicznego kontaktu, sprawdzimy czy książka o wybranym tytule jest dostępna, czy jest aktualnie wypożyczona i kiedy wróci na biblioteczną półkę. W przypadku, gdy wybrany przez nas tytuł jest wypożyczony i tym samym, niedostępny w pozostałych filiach, otrzymamy powiadomienie drogą mailową, że ta wróciła już do książnicy i tym razem my, mamy szansę na jej wypożyczenie.