bezpieczny pieszy

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu To wojewódzkie działania policjantów

Bezpieczeństwo na drogach

Czy piesi są bezpieczni na drogach? Sprawdzali to policjanci z Grudziądza

2024-06-13 14:29

Policjanci z Grudziądza wzięli pod lupę bezpieczeństwo pieszych. Mundurowi skupili się przede wszystkim na wykroczeniach – popełnianych przez kierowców.

Akcja odbywała się w godzinach od 6 do 22. Policjanci reagowali na wszelkie przejawy nieprawidłowego zachowania się kierowców wobec pieszych oraz na wykroczenia pieszych.

Chodziło o poprawę bezpieczeństwa pieszych, którzy są szczególnie narażeni na utratę zdrowia, a nawet życia podczas zdarzeń - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Łącznie mundurowi skontrolowali 90 pojazdów. W 47 przypadkach popełniono wspomniane wykroczenia wobec pieszych. Było to najczęściej:

  • wyprzedzanie na oznakowanym przejściu dla pieszych,
  • nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu,
  • omijanie pojazdu, który jechał w te sama stronę i zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych celem ustąpienia pierwszeństwa pieszemu,
  • przekroczenie prędkości w rejonie przejścia dla pieszych.

Mundurowi w trakcie działań nie odnotowali pieszych, którzy popełnili wykroczenia polegające na chociaż by nieprawidłowym przekraczaniu jezdni czy niestosowaniu się do sygnalizacji świetlnej - dodaje Kowalczyk.

Policjantów drogówki wspomagali funkcjonariuszy Straży Miejskiej obsługujący miejski monitoring wizyjny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

3-latka zadławiła się lizakiem. Matka z córką na rękach błagała o pomoc. Dramat w Augustowie