olimpia wygrana

Autor: Olimpia Grudziądz Piłkarze grudziądzkiej Olimpii na mecz wyszli dzisiaj w koszulkach wspierających Amarildo

Wysoka wygrana

Cztery bramki i powiększona przewaga! Cenne zwycięstwo Olimpii Grudziądz

2023-04-29 18:38

Piłkarze Olimpii Grudziądz odnieśli bardzo ważne zwycięstwo na własnym stadionie. "Biało-zieloni" zrobili Bałtyk Gdynia aż 4:0 i powiększyli swoją przewagę nad drugą w tabeli Gedanią Gdańsk do czterech punktów!

Grudziądzanie przed tygodniem pokonali na wyjeździe Unię Swarzędz 1:0. Zwycięskie trafienie dla "Biało-zielonych" zanotował Damian Vu Than. Z kolei Bałtyk Gdynia na własnym stadionie przegrał 2:4 z Polonią Środa Wielkopolska.

Piłkarze Olimpii strzelanie w starciu z Bałtykiem Gdynia rozpoczęli w pierwszej połowie. W 37' minucie po dośrodkowaniu w pole karne gości głową piłkę do siatki skierował Szymon Stanisławski.

Worek z bramkami rozerwał się po przerwie, a konkretnie po 69' minucie, kiedy to do bramki przyjezdnych trafił Piotr Owczarek.

120 sekund na tablicy wyników było już 3:0 dla "Biało-zielonych". Tym razem kapitalnym uderzeniem popisał się Jose Cabrera. Pięć minut później wynik na 4:0 dla Olimpii ustalił Konrad Gutowski.

Podopieczni trenera Bogusława Baniaka dzięki tej wygranej powiększyli swoją przewagę w ligowej tabeli. Obecnie grudziądzki zespół ma cztery oczka przewagi nad drugą Gedanią Gdańsk i po sześć nad trzecią oraz czwartą Pogonią II Szczecin i Polonią Środa Wielkopolska.

Gedania Gdańsk przegrała na własnym boisku z Unią Swarzędz 0:2, rezerwy "Portowców" zremisowały 1:1 na wyjeździe z Cartusią Kartuzy, a Polonia Środa Wielkopolska przegrała u siebie z KP Starogard Gdański 1:2.

Kolejny mecz grudziądzanie rozegrają na wyjeździe. 6 maja „Biało-zieloni” zagrają z wspomnianym powyżej Klubem Piłkarskim ze Starogardu Gdańskiego. Początek o godzinie 14.

Olimpia Grudziądz - Bałtyk Gdynia 4:0. Składy obu zespołów

Olimpia Grudziądz: Adrian Olszewski, Marcin Warcholak (k), Krzysztof Wicki, Sebastian Rogala, Sebastian Olszewski, Piotr Owczarek, Kamil Kurowski, Jakub Nawrocki, Konrad Gutowski, Jose Cabrera, Szymon Stanisławski

W drugiej połowie wystąpili: Damian Vu Than, Hubert Konstanty, Patryk Skórecki, Kacper Jarzec oraz Jan Bonikowski.

Bałtyk Gdynia: Bartkowiak - Drozdowicz, Korpalski, Kaźmierczak, Waszczuk - Fietz, Wołowski, Bohm, Skrzecz - Sluga (56 Bach), Kahsay

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl