szpital grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Program naprawczy szpitala radni mieli już otrzymać w kwietniu

"Czas Grudziądz" pochwalił się, że ma program naprawczy szpitala. Lecznica wydała oświadczenie

2022-09-13 16:04

„Wszyscy szukają, a my go już mamy”. Taki wpis pojawił się na fanpage stowarzyszenia „Czas Grudziądza”. Chodzi o program naprawczy Regionalnego Szpitala Specjalistycznego, o który w ostatnim czasie intensywnie zabiegali radni.

Zapytaliśmy przewodniczącego wspomnianego stowarzyszenia o to, w jaki sposób weszło w posiadanie tych dokumentów.

Ja posiadam tylko informacje, że to do nas wpłynęło. Nie mam informacji od kogo to wpłynęło. Dostaliśmy w stowarzyszeniu egzemplarz papierowy tego dokumentu i tyle mogę przekazać w tym temacie - odpowiedział nam Arkadiusz Goszka, przewodniczący stowarzyszenia "Czas Grudziądza".

Dokumenty są obecnie analizowane, a członkowie stowarzyszenia swoimi spostrzeżeniami dzieli się za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Dokument ten analizowany jest przez osoby z naszego stowarzyszenia, które mają wiedzę z zakresu działalności grudziądzkiego szpitala, mają wiedzę jak ten szpital funkcjonował wcześniej oraz jak funkcjonuje w chwili obecnej. Te komentarze, które są publikowanie na naszej stronie są właśnie przygotowywane przez te osoby - dodaje Goszka.

Pierwszy z takich komentarzy na fanpage stowarzyszenia "Czas Grudziądza" już się pojawił.

Szpital interweniuje i wygłasza oświadczenie

Dyrekcja grudziądzkiego szpitala zdołała wydać już oświadczenie w tej sprawie. Władze lecznicy uczuliły w nim, że program naprawczy dopiero się tworzy, a publikowanie nieaktualnych projektów jest szkodliwe.

Informujemy, że Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Władysława Biegańskiego dotychczas nie przekazywał do publicznej wiadomości pełnej treści projektu Programu Naprawczego Szpitala w Grudziądzu. Prace eksperckie nad Programem jeszcze trwają, a wszelkie formy prezentacji nieaktualnych wersji Programu wprowadzają w błąd Mieszkańców i są jednoznacznie szkodliwe dla Szpitala oraz Pacjentów. Apelujemy do podmiotów przekazujących Mieszkańcom Miasta i Regionu nieprawdziwe informacje o zaprzestanie takich praktyk i wstrzymanie szerzenia dezinformacji. Działajmy wspólnie dla dobra naszego Szpitala - czytamy w oświadczeniu.

Przypomnijmy, program naprawczy grudziądzkiego szpitala zapowiadany był przez jego dyrekcję jeszcze przed wakacjami. Na ostatniej sesji (31 sierpnia) radni usłyszeli podczas wypowiedzi jednego z zastępców - Marka Korneta, że dokument gotowy ma być w październiku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Olsztyn. Mistrz parkowania zatarasował cały chodnik