stare leki

i

Autor: Pexels Co zrobić ze starymi lekami?

Przydatne info

Co zrobić z przeterminowanymi lekami? Przypominają urzędnicy z Grudziądza

2024-01-11 13:37

Gdzie pozbyć się przeterminowanych leków? O możliwościach w Grudziądzu przypominają urzędnicy. Apelują jednocześnie, by nie wyrzucać ich do zwykłych śmietników.

Przeterminowane leki zawierają substancje chemiczne, które stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia oraz środowiska naturalnego.

W związku z tym, konieczne jest ich oddzielne, kontrolowane usuwanie, aby unieszkodliwić je w sposób właściwy. Dlatego też, zwracamy uwagę, aby nie wyrzucać leków do pojemników na odpady komunalne. Te rodzaje odpadów stanowią kategorię niebezpieczną. Umieszczenie ich w kontenerach na odpady mieszanego przeznaczenia wiąże się z ryzykiem trafiającym na składowisko, co stwarza potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi - informuje Karol Piernicki, rzecznik prasowy grudziądzkiego ratusza.

Co zrobić z przeterminowanymi lekami?

W aptekach na terenie miasta dostępne są specjalne pojemniki przeznaczone do zbierania przeterminowanych leków.

Mieszkańcy mogą bezpłatnie dostarczyć te leki do wyznaczonych punktów, gdzie zostaną one odebrane przez wyspecjalizowane firmy i poddane procesowi utylizacji. Urząd Miejski w Grudziądzu zaopatrzył wybrane apteki w dedykowane pojemniki służące właśnie do tego celu - dodaje przedstawiciel ratusza.

Pełny wykaz aptek przyjmujących przeterminowane leki od mieszkańców Grudziądza można znaleźć TUTAJ

To nie jedyny sposób

Mieszkańcy Grudziądza mają również możliwość bezpłatnego przekazania przeterminowanych leków i termometrów rtęciowych do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK).

Takie punkty znajdują się przy ul. Składowej 21 w Grudziądzu oraz przy Zakładzie Gospodarki Odpadami w miejscowości Zakurzewo - przekazuje Karol Piernicki.

Mówi Karol Piernicki, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

RAPORT | Za co zostali skazani Wąsik i Kamiński?!