choinki odbiór

i

Autor: Pexels Co zrobić z choinką po świętach?

Przydatne info

Co zrobić z choinką po świętach? Z pomocą spieszą urzędnicy z Grudziądza

2024-02-12 8:37

Po świętach często pojawiają się pytania - co zrobić z choinką. Na eska.pl podpowiadamy gdzie oddać swoje drzewko.

Od 2 stycznia do 15 lutego przedsiębiorcy odbierający odpady komunalne zabierać będą naturalne choinki.

Jak informuje Biuro Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego - odbiór choinek nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Realizowany będzie zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów biodegradowalnych dla danej nieruchomości.

Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach!

Choinkę należy pozostawić obok altany śmietnikowej albo pojemnika na bioodpady. Można ją także pociąć na drobne kawałki i umieścić w odpowiednim pojemniku. Trzeba jednak pamiętać, aby nie wrzucać całych drzewek. Nie powinny one także blokować dostępu do pozostałych pojemników czy mieć na sobie ozdób.

W przypadku konieczności dodatkowego odbioru choinek mieszkańcy oraz zarządcy nieruchomości mogą zgłosić miejsc odbioru (z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem) do Biura Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego pod nr tel. (56) 45 10 285 lub (56) 45 10 335 bądź za pomocą poczty elektronicznej na adres: odpady@um.grudziadz.pl.

Od poniedziałku do soboty choinki można przekazać bezpłatnie do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Składowej 21 w Grudziądzu oraz przy Zakładzie Gospodarki Odpadami w miejscowości Zakurzewo.

Z kolei choinki w doniczkach z systemem korzeniowym można dostarczyć do Centrum Edukacji Ekologicznej przy ul. Nad Torem 1. Pracownicy posadzą je następnie na miejskich terenach. Choinki w doniczkach dostarczone poza godzinami urzędowania Centrum można pozostawić na parkingu przy bramie wjazdowej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Rok 2023 w polskim show-biznesie