slip prace

i

Autor: Łukasz Piekarski Prace na slipie zostały wstrzymane

Wstrzymane roboty

Co dalej ze slipem w Grudziądzu? W pracy przeszkadza wysoki stan Wisły

2023-05-10 9:36

Slip nad Wisłą wciąż nie został oddany do użytku. Wykonawca nadal nie wykonał wszystkich prac. Znamy powody!

Prace stoją z powodu stanu Wisły.

Termin związany z budową slipu został wydłużony do 8 czerwca. Do wykonania został jeszcze montaż odbojów. Wysoki stan wody, który utrzymuje się praktycznie od początku tego roku uniemożliwia uzupełnienie kostki brukowej na zjeździe do slipu - tłumaczy Karol Piernicki, rzecznik grudziądzkiego ratusza.

Przedstawiciel Urzędu Miejskiego zapewnia, żew związku z opóźnieniami – nie wzrośnie cena za wykonane prace.

Wydłużenie terminu prac nie powoduję zwiększenia kosztów. Te pozostają bez zmian. Płatność za realizację zadania jest jednorazowa i będzie dokonana po odbiorze zadania - dodaje Piernicki.

Pierwotnie slip miał zostać do użytku na początku bieżącego roku. Będzie kosztował ok. 900 tysięcy złotych.​

O opóźnieniach przy Slipie nad Wisłą mówi Karol Piernicki, rzecznik ratusza. Posłuchaj:

O wybudowanie slipu nad Wisłą zabiegali radni Koalicji Obywatelskiej. Wstępnie na ten cel zabezpieczono w miejskim budżecie 600 tysięcy złotych. Po przeprowadzonym przetargu okazało się, że jest to kwota zbyt nisko. W końcu do wspomnianej wcześniej puli pieniędzy - ponad 300 tysięcy dołożył marszałek województwa.

Prace przy budowie slipu obejmują: wzmocnienie skarpy, wykonanie manewrowego placu, przygotowanie wykopu pod nowy zjazd do Wisły oraz wyregulowanie dna rzeki przy wejściu do slipu. Ponadto sam zjazd do slipu ma zostać wykonany pod odpowiednim kątem i utwardzony. Wszystko po to, by możliwe było wyciągnięcie łódki wędkarskiej osobowym autem.

Prace wykonuje firma Melbud.

Sonda
Czy budowa nowego slipu w Grudziądzu jest potrzebna?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl