willa victoriusa grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski W starej kamienicy znajdować ma się w przyszłości grudziądzkie Liceum Plastyczne

Co dalej z Willą Victoriusa? Przez ostatni rok niewiele się tam działo [ZDJĘCIA]

2022-01-18 20:01

Willa Victoriusa przy Armii Krajowej wciąż straszy swoim widokiem. Grudziądzki ratusz zapewnia jednak, że wkrótce ma się to zmienić. Obecnie trwa przygotowywanie projektu.

Jeszcze w tym roku na terenie Willi Victoriusa przy Armii Krajowej mają pojawić się robotnicy. W grudziądzkim budżecie zapisano już pierwsze środki na remont zabytkowego obiektu. Przypomnijmy, swoją siedzibę ma mieć tutaj Liceum Plastyczne.

Projekt i plan prac rozłożony jest na dwa lata. W związku z tym na ten cel zapisane są środki także w roku przyszłym. Musimy również pamiętać, aby koncepcja i projekt był zgodny z wytycznymi od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków - informuje Karol Piernicki, rzecznik grudziądzkiego ratusza.

Kiedy ruszą pierwsze prace?

Zanim ruszą prace na obiekcie, potrzebny jest projekt. Ten gotowy będzie najwcześniej w przyszłym miesiącu.

Trwają zaawansowane prace nad wykonaniem dokumentacji projektowej wraz z kosztorysem. Taka dokumentacja powinna być gotowa w lutym - dodaje przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Grudziądzki ratusz poza środkami własnymi, które zapisał w tegorocznym budżecie, próbuje szukać wsparcia u zewnętrznych podmiotów. Na razie bez większego efektu.

Prowadzimy szereg działań związanych z pozyskaniem środków zewnętrznych na ten cel. Wysyłamy różnego rodzaju pisma do Ministerstwa Edukacji, czy też Kultury i Dziedzictwa. Bierzemy także udział w różnych konkursach - kończy Karol Piernicki.

Wille Victoriusa miasto nieodpłatnie przejęło pod koniec 2020 roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Ferie na bydgoskim lodowisku. Przed Torbydem długa kolejka