cuw watpliwosci

i

Autor: Radio ESKA O powstaniu Centrum Usług Wspólnych zadecydują radni podczas jutrzejszej (24 lutego) sesji

Co dalej z Centrum Usług Wspólnych?. Radni mają wątpliwości [AUDIO]

2021-02-23 14:36

Wciąż nie wiadomo co dalej z planowanym powstaniem Centrum Usług Wspólnych. Nowa jednostka, która miała skupić wszystkich pracowników administracyjnych z placówek oświatowych nadal budzi spore wątpliwości. Tych nie rozwiało nawet wczorajsze spotkanie pracowników i dyrektorów z radnymi i prezydentem miasta.

Radni Koalicji Obywatelskiej wciąż nie wiedzą czy poprą pomysł utworzenia w Grudziądzu Centrum Usług Wspólnych. Od ubiegłego tygodnia trwają spotkania radnych z prezydentem oraz pracownikami administracyjnymi i dyrektorami szkół. Ostatnie takie spotkanie odbyło się wczoraj (22 lutego) i nie przyniosło konkretnych decyzji.

Na część naszych zapytań otrzymaliśmy już konkretne odpowiedzi. Jednak po kolejnym spotkaniu z pracownikami i dyrektorami pojawiły się nowe wątpliwości, które chcemy rozwiać jeszcze przed sesją - tłumaczy radny Paweł Napolski.

ZOBACZ TEŻ - Wyróżniono dyrektorów najlepszych szkół w Grudziądzu

Radni Koalicji Obywatelskiej już od kilku tygodni prowadzą intensywne rozmowy z przedstawicielami grudziądzkiej oświaty. Do podjęcia ostatecznych decyzji pozostało już bardzo niewiele czasu.

Uchwała w sprawie utworzenia CUW zostanie przełożona?

Czasu na podjęcie decyzji i kolejne rozmowy jest niewiele. Uchwała o powstaniu CUW-u głosowania ma być już na jutrzejszej (24 lutego) sesji rady miejskiej. A bez głosów radnych z Koalicji Obywatelskiej nie uda się uzyskać wymaganej większości.

W przypadku kiedy nie uzyskamy do sesji satysfakcjonujących odpowiedzi, będziemy wnosili o przeniesienia głosowania na obrady w marcu. Jeśli odpowiedzi będą konkretne, ale niezadowalające wówczas nie zagłosujemy za powstaniem CUW-ów - dodaje radny. 

Mówi radny Paweł Napolski z Koalicji Obywatelskiej w Grudziądzu. Posłuchaj:

Przypomnijmy, że Centrum Usług Wspólnych ma obsługiwać księgowość 43 placówek oświatowych podlegających gminie-miastu Grudziądz.

ZOBACZ TEŻ - Prezydent dogadał się ze związkowcami. Jest porozumienie w sprawie powstania CUW!

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Aleksander Doba nie żyje