chor grudziadz

i

Autor: Nadesłane Chór z Grudziądza był jednym z trzech polskich, który wziął udział w festiwalu

Chór z Grudziądz wyśpiewał srebro na festiwalu w Bośni! [AUDIO]

2021-05-18 15:23

Kolejny sukces na swoim koncie zapisał najmłodszy grudziądzki chór Cantores Graudentes . Młodzi muzycy wywalczyli srebrne medale na międzynarodowym festiwalu w Bośni.

Przygotowania do udziału w konkursie trwały od początku roku.

Spotykaliśmy się cyklicznie. Pracowaliśmy nad repertuarem. Mieliśmy również warsztaty, po których nagraliśmy utwory na festiwal - mówi Michał Rejewski, dyrygent i założyciel chóru.

ZOBACZ TEŻ - Śpiewają od listopada, a już mają sukcesy. Chór Cantores Graudentes ze Srebrną Longą!

Tegoroczny festiwal odbył się w formie on line, co przełożyło się na sporą grupę chętnych. Stąd grudziądzki chór, żeby zdobyć medal musiał pokonać zespoły z niemalże całej Europy.

Było rekordowe zainteresowanie tym festiwalem. To głównie przez czasy jakie obecnie mamy. Nie trzeba było ponosić kosztów związanych z wyjazdem do Bośni. Cieszę się z tego srebrnego medalu. To dla nas duży sukces. Nikt nas tam w końcu nie znał, a mimo to pokonaliśmy inne zespoły - dodaje twórca grudziądzkiego chóru.

Mówi Michał Rejewski, dyrygent chóru Cantores Graudentes. Posłuchaj:

Chór w czerwcu planuje dwa koncerty w Grudziądzu. O ich terminach poinformujemy na antenach Eski.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Raport z anteny 18.05, godz.10