choinka grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Choinka stanęła na Rynku Głównym w Grudziądzu 1 grudnia

Choinka na rynku, światełka na ulicach. W Grudziądzu czekają na Święta

2022-12-02 2:08

W Grudziądzu rozpoczęło się odliczanie do Świąt. Na rynku głównym stanęła choinka, a na ulicach pojawia się coraz więcej świątecznych iluminacji. Co niektóre już nawet świecą!

Choinka na Rynku Głównym w Grudziądzu to jeden z pierwszych elementów wystrojenia, który przypomina, że wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia.

Prócz choinki - na grudziądzkich drogach rozpoczął się montaż świątecznych iluminacji. Niektóre z nich już świecą. Pozostałe odpalone zostaną 6 grudnia o godzinie 17 - w trakcie pierwszego dnia Jarmarku Św. Mikołaja.

Już dziś zapraszam wszystkich tego dnia na Rynek, a także do udziału w całym jarmarku, który organizujemy w dniach 6-10 grudnia – zachęca Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Lampki będą... ale nie wszędzie

Świąteczne iluminacje pojawią się w tych samych miejscach, co przed rokiem.

Z uwagi na konieczność oszczędności, nie zostaną zainstalowane w nowych lokalizacjach, choć takie pierwotnie były plany - czytamy w komunikacie z Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Te nowe lokalizacje - to jak wyjaśniają urzędnicy - ulica Toruńska i Al. 23 stycznia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Tłumy na Poznańskim Jarmarku Świątecznym 2022