swiatla droga

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Kolejna odsłona akcji odbędzie się już jutro (3 grudnia)

Za darmo sprawdzisz światła swojego samochodu. Lista warsztatów z Grudziądza

2022-12-02 2:01

Celem tej akcji jest zwrócenie uwagi na samochodowe oświetlenie. Trwa policyjna kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. W jej ramach kierowcy przez cztery soboty mogą bezpłatnie sprawdzić prawidłowe ustawienie świateł w swoim samochodzie.

Do akcji przyłączyło się wiele miast z naszego regionu. Na mapie dostępnych warsztatów nie brakuje także tych z Grudziądza.

Warsztaty z Grudziądza:
  • PPH FIRMA Sadowski, ul. Chełmińska 208, Grudziądz, w g. 8 -13
  • PUH Tospol s.c., ul. Karabinierów 10, Grudziądz, w g. 8-13
  • SKP PZM Grudziądz, ul. Kościuszki 25-27, Grudziądz, w g. 8-13

Akcja organizowana jest w cztery soboty. Ta najbliższa - 3 grudnia - będzie ostatnią.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierowców właśnie na oświetlenie oraz jego wpływ na bezpieczeństwo w ruchu, w szczególności mając na uwadze obecne warunki drogowe, kiedy szybciej zapada zmierzch i często występują niekorzystne zjawiska atmosferyczne. Jakość oświetlenia bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Źle ustawione światła nie będą oświetlały pobocza, mogą oślepiać innych kierowców, a także pieszych, co może doprowadzić nawet do wypadków - przekazują policjanci.

swiatla droga 2

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Akcja jutro (3 grudnia) odbędzie się po raz ostatni

Organizatorem akcji jest Policja i Instytut Transportu Samochodowego, a partnerami są: Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz niektóre stacje kontroli pojazdów w całym kraju.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Policjanci z Piątku wymierzali sprawiedliwość na własną rękę