kulerski grudziadz

i

Autor: Nadesłane Wystawa zorganizowana zostanie najprawdopodobniej w czerwcu tego roku

Chcą upamiętnić postać Wiktora Kulerskiego. W planie wystawa i konferencja naukowa [AUDIO]

2021-04-30 9:42

Najpierw wystawa, a później konferencja naukowa. Taki plan na upamiętnienie słynnego dziennikarza i wydawcę Gazety Grudziądzkiej, Wiktora Kulerskiego mają władze miasta oraz grupa senatorów. Wystawa najpierw miała by pojawić się w senacie, a później trafić do Grudziądza przy okazji konferencji o życiu i działalności Kulerskiego.

Chcą upamiętnić postać słynnego wydawcy Gazety Grudziądzkiej, Wiktora Kulerskiego. Z taką inicjatywą wyszła dwójka senatorów, Ryszard Bober oraz Kazimierz Kleina. Do akcji przyłączyły się również władze Grudziądza. W ramach inicjatywy powstać ma m.in. wystawa o Wiktorze Kulerskim i jego działalności.

Z wielkim entuzjazmem przyjąłem tę inicjatywę, za którą senatorom dziękuje. Jednocześnie jest to cenna inicjatywa z punktu widzenia tożsamości i budowania postaw patriotycznych wśród młodzieży. Warto przypominać kim był Wiktor Kulerski i jaką rolę odegrał w historii, a dodatkowo podkreślać, że jest jednym z nas - mówi prezydent Maciej Glamowski.

ZOBACZ TEŻ - Czytelnicy mogą rezerwować książki online

Na razie nie wiadomo kiedy wspomniana wystawa powstanie. W grę wchodzą dwa terminy.

Jeśli zdążymy wszystko przygotować to jest szansa na termin czerwcowy. Jeśli nie w czerwcu, to na pewno jesienią, we wrześniu lub październiku, kiedy to senat wróci do pracy po wakacjach - mówi senator Ryszard Bober.

"To była wyjątkowa gazeta'

Wiktor Kulerski znany jest przede wszystkim z tworzenia Gazety Grudziądzkiej, która ze swoim przekazem docierała także poza tereny naszego regionu.

To człowiek, który był wielkim polskim patriotą i wydawcą gazety, która pozytywnie oddziaływała na Polaków. Wiktor Kulerski miał odwagę mówić o sobie, że chce być Polakiem, że chce żyć i funkcjonować jako Polak, a także miał odwagę budować Polskę - podkreśla senator Ryszard Bober.

Jest pomysł upamiętnienia Wiktora Kulerskiego, słynnego wydawcę Gazety Grudziądzkiej. Posłuchaj:

W promowanie postaci Wiktora Kulerskiego włączać się będą również grudziądzkie instytucje kultury. Swój udział na początek zapowiedziały biblioteka oraz muzeum.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Bezpieczna majówka 2021