kuba akcja

i

Autor: Nadesłąne / Fundacja Makowo Bieg odbędzie się 4 grudnia

Charytatywny Bieg & Marsz Mikołajkowy w Świeciu. Można pomóc Kubie Karczewskiemu

2022-11-21 13:15

Przed nami Charytatywny Bieg Mikołajkowy. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na leczenie 18-letniego Jakuba Karczewskiego ze Świecia (k. Grudziądza), który zmaga się z chorobą genetyczną (zespół Jeune). Wydarzenie odbędzie się przy Szkole Podstawowej w Czaplach (powiat świecki).

Główny bohater imprezy - czyli 18-letni Kuba - zmaga się z chorobami genetycznymi, które osłabiają jego układ kostny.

Na całokształt jego problemów ze zdrowiem składa się niedowidzenie, zespół Aspergera i zespół Jeune. Chodzi teraz o to, że zbieramy pieniądze dla Kuby po to, żeby podczas drugiej operacji zniwelować różnicę 4 centymetrów w stosunku lewej do prawej nogi - mówi Sebastian Podlejski z Fundacji Makowo w Świeciu.

Kuba jest już po jednej operacji. Wówczas dzięki pierwszej zbiórce udało się przejść zabieg prostowania chorych nóg. Przed 18-latkiem drugi etap leczenia - operacja wydłużenia nogi. Aktualnie trwa zbiórka na ten cel. Potrzeby finansowe są ogromne - to 300 tys. zł. Kwotę trzeba uzbierać do końca lutego 2023 r.

Jedną z form wsparcia zbiórki będzie Charytatywny Bieg & Marsz Mikołajkowy, który odbędzie się przy Szkole Podstawowej w Czaplach (powiat świecki).

Dystans do pokonania to pięć kilometrów. Myślę, że przy obecnych realiach pogodowych będzie to mile i aktywnie spędzona niedziela. W trakcie biegu mamy zapewnioną opiekę medyczną, a po zapraszamy wszystkich do wspólnej integracji przy ognisku - dodaje przedstawiciel świeckiej Fundacji Makowo.

Start biegu zaplanowano na godzinę 11. Dochód w całości zostanie przekazany na leczenie Kubu. Organizatorzy zachęcają do ubrania mikołajkowo-świątecznych elementów. Dla najciekawiej ubranego uczestnika przygotowali upominek. Obecnie trwają zapisy:

W jaki sposób dołączyć do imprezy:
  • - dokonanie rejestracji drogą mailową na adres e-mail: makowo@onet.eu poprzez podanie imienia i nazwiska osoby zgłaszanej, informacji, czy zgłoszenie dotyczy biegu lub marszu oraz przesłanie potwierdzenia uiszczenia opłaty startowej (skan/zdjęcie)
  • - opłata w kwocie 35 zł lub wyższej na konto bankowe Fundacji Makowo: PKO Bank Polski SA, nr. 29 1020 5040 0000 6402 0180 7817 z dopiskiem „DLA KUBY”.
  • - podpisanie deklaracji uczestnictwa podczas odbioru pakietu w dniu zawodów (deklarację można również wydrukować samodzielnie – załącznik nr 1 - oraz przekazać organizatorom podczas odbioru pakietu).

Jednocześnie zbiórkę wesprzeć można także poprzez udział w licytacjach. Te prowadzone są w grupie "LICYTACJE - Kuba Ka - z TOBĄ - Radę da !!!". Link poniżej:

GRUPA Z LICYTACJAMI DLA KUBY KARCZEWSKIEGO

ZBIÓRKA INTERNETOWA DLA KUBY KARCZEWSKIEGO

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Burger Drwala w wersji FIT. Jak zrobić go w domu? | ESKA XD - Fit vlog #62