Autor: Olimpia Grudziądz To trzecia wygrana Olimpii Grudziądz

PIłka Nożna

Cenna wygrana Olimpii Grudziądz w Kołobrzegu. Trzecie zwycięstwo w sezonie

2023-08-19 20:29

Trzecią wygraną w obecnym sezonie na drugoligowych boiskach odnieśli piłkarze Olimpii Grudziądz. Zespół trenera Dominika Czajki ograł na wyjeździe Kotwicę Kołobrzeg 2:1.

Grudziądzanie do sobotniego pojedynku w Kołobrzegu podchodzili po porażce sprzed tygodnia na własnym boisku. "Biało-zieloni" przegrali wówczas 1:2 z drugim zespołem Lecha Poznań. Z kolei Kotwica w ostatniej kolejce zremisowała u siebie z Chojniczanką Chojnice 1:1.

Podopieczni trenera Czajki pierwsze trafienie zanotowali jeszcze przed przerwą. W 27' minucie Oskara Pogorzelca pokonał ukraiński napastnik, Kostiantyn Czernij. Dla snajpera z Piłsudskiego 14 była to trzecia bramka w obecnym sezonie.

Po zmianie stron grudziądzanie skutecznie uderzyli po raz drugi. Tym razem kapitalnym strzałem zza pola karnego popisał się Maciej Pałaszewski (59' minuta).

12' minut później bramkę kontaktową - i jak się później okazało - także i honorową zdobyli gospodarze. "Jedenastkę" wykorzystał były zawodnik grudziądzkiego zespołu, Michał Cywiński.

Wynik meczu do końcowego gwizdka arbitra nie uległ już zmianie i Olimpia wygrała w Kołobrzegu 2:1!

"Biało-zieloni" dzięki trzeciej wygranej w tym sezonie przesunęli się na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Kotwica Kołobrzeg - Olimpia Grudziądz. Składy na sobotni mecz

Kotwica Kołobrzeg: 1. Oskar Pogorzelec - 21. Michał Kozajda, 52. Jakub Rzeźniczak, 19. Sebastian Murawski, 4. Cezary Polak - 11. Tomasz Kaczmarek (85, 7. Łukasz Kosakiewicz), 10. Michał Cywiński, 6. Kamil Kort (46, 25. Jonathan Júnior), 24. Filipe Oliveira, 77. Tafara Madembo (65, 94. Zak Abbott) - 9. Filip Kozłowski (75, 99. Olaf Nowak)

Olimpia Grudziądz: 1. Adrian Olszewski - 99. Sebastian Olszewski, 6. Oskar Sikorski, 4. Damian Kostkowski, 23. Marcin Warcholak - 21. Jan Bonikowski, 20. Damian Vũ Thành, 15. Maciej Pałaszewski (81, 7. José Cabrera), 8. Kamil Kurowski (46, 80. Mateusz Sopoćko), 14. Konrad Gutowski - 88. Kostiantyn Czernij (81, 10. Patryk Winsztal)

Sędzią spotkania był Kornel Paszkiewicz z Wrocławia.

Kolejne spotkanie "Biało-zieloni" ponownie zagrają poza domem. Zespół Dominika Czajki czeka kolejny mecz wyjazdowy. W najbliższą sobotę (26 sierpnia) zmierzą się w Chojnicach z miejscową Chojniczanką. Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 16:30. Pojedynek będzie transmitowany w TVP.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl