nowy zawodnik

i

Autor: Olimpia Grudziądz Nowego zawodnika ma Olimpia Grudziądz

Piłkarskie transfery

Olimpia Grudziądz przedstawiła nowego obrońcę. To reprezentant Mołdawii

2023-08-19 12:25

Artiom Rozgoniuc został nowym zawodnikiem Olimpii Grudziądz. To 27-letni defensor. Poprzednio reprezentował barwy CS Petrocub,

27 letni środkowy obrońca w przeszłości występował głównie w swoich rodzimych klubach. Poprzednio był zawodnikiem wspomnianego na wstępie CS Petrocub, z którym tego lata walczył w eliminacjach do ligi konferencji.

Wcześniej reprezentował barwy kazachskiego FK Maktaaral oraz ponownie mołdawskich: FK Sfîntul Gheorghe Suruceni, czy też FC Sheriff Tyraspol.

Artiom Rozgoniuc w swojej ojczystej Ekstraklasie zanotował 78 występów, w których strzelił 2 bramki. Ponadto grał także na podobnym poziomie rozgrywkowym w Kazachstanie - 22 mecze i także 2 trafienia do siatki rywali.

27-latek ma na swoim koncie także cztery występy w rundach kwalifikacyjnych do europejskich pucharów. Trzy mecze w eliminacjach do ligi konferencji i jeden do Ligi Europy.

Artiom Rozgoniuc to także reprezentant Mołdawii. Środkowy obrońca ma na swoim koncie 13 występów w narodowej kadrze. Zadebiutował 5 września 2017 roku w meczu eliminacji do Mistrzostw Świata z Walią. Ostatnie spotkanie rozegrał 15 listopada 2021 z Austrią. Wcześniej 17 razy reprezentował także kadrę Mołdawii do lat 21.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl