muzyka grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Prezentacja płyty odbyła się w grudziądzkim ratuszu

Muzyka

Był wyjątkowy koncert, a teraz jest płyta! Muzycy z Grudziądza połączyli siły

2024-02-05 17:35

Wydano pamiątkową płytę z utworami, które zabrzmiały podczas koncertu w listopadzie 2022 roku. Wówczas na scenie klubu Akcent wystąpił Zespół Muzyki Rozrywkowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Grudziądzu. Więcej na eska.pl.

W grudziądzkim Ratuszu miało miejsce spotkanie z Tadeuszem Linowskim. Okazją do niego było wydanie płyty z nagraniem koncertu na żywo, jaki w listopadzie 2022 roku zagrał Zespół Muzyki Rozrywkowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Grudziądzu.

Tadeusz Linowski jest wybitnym muzykiem, a także nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej. Z okazji jubileuszu 30-lecia istnienia zespołu wszyscy występujący w nim (kiedyś i obecnie) artyści spotkali się 4 listopada 2022 roku w Klubie Akcent i zagrali wyjątkowy koncert.

Na jednej scenie wystąpiło kilka pokoleń muzyków – obecni uczniowie szkoły oraz jej absolwenci. Co więcej, wykonawcy spotkali się w tak szerokim składzie i takiej konfiguracji tylko ten jeden raz - przekazuje Karol Piernicki, rzecznik ratusza.

Przy udziale Urzędu Miasta, a także Centrum Kultury Teatr, wydano pamiątkową płytę z utworami, które zabrzmiały podczas tamtego koncertu. Będzie ona doskonałym gadżetem promującym Grudziądz i jego mieszkańców.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Maciej Musiał w ogniu pytań