bieg wosp

i

Autor: Łukasz Piekarski Bieg zaplanowano na 29 stycznia

Bieg dla WOŚP w Grudziądzu. Trwają zapisy do startu!

2022-12-15 1:27

Trwają zapisy do kolejnej edycji grudziądzkiego biegu dla WOŚP-u. Start i metę tradycyjnie zaplanowano na plaży miejskiej. Wydarzenie zaplanowano na dzień ogólnopolskiego finału, czyli 29 stycznia.

Po raz kolejny pobiegną dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chętni grudziądzanie mogą zapisywać się do kolejnej edycji biegu. Organizatorem jest Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku.

Impreza odbędzie się tradycyjnie w Rudniku. Zapisy możliwe są przez stronę internetową WBTIMING. Tam trzeba się zapisać, zarejestrować i wpłacić opłatę startową - mówi Izabela Piwowarska z MORiW-u.

Trasa biegu tradycyjnie będzie liczyła 5 kilometrów.

Wiedzie ona głównie przez las, takimi nawierzchniami naturalnymi. Do udziału zapraszamy przede wszystkim osoby, które nie uprawiają biegania wyczynowo. To nie będzie bieg na czas, czy miejsca. Każdy może wystartować razem z nami - dodaje szefowa ośrodka.

Po biegu wpisowe zostanie przekazane do miejskiego sztabu WOŚP, który będzie mieścił się na hali przy ul. Nauczycielskiej (os. Lotnisko). Ponadto w trakcie trwania imprezy na miejscu znaleźć będzie można również orkiestrowych wolontariuszy z puszkami. 

Tym razem celem orkiestry jest doposażenie polskich szpitali w urządzenia niezbędne do szybkiego diagnozowania sepsy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Wygrał licytację na WOŚP. Spacer po Powązkach z Pawłem, wielkim fanem Janosika