Spotkanie z Edytą Jungowską zaplanowano na jutrzejszy piątek (21 kwietnia) o godz. 13:00 w Filii nr 13 przy ul. Mikołaja z Ryńska 1/7. Organizatorzy szczególnie zapraszają dzieci wraz z opiekunami.
Kim jest Edyta Jungowska? To lektorka audiobooków, aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Pierwszy sukces teatralny to rola Panny Maliczewskiej w spektaklu „Zapolska, Zapolska”. Ma na swym koncie ponad 30 ról w Teatrze Telewizji. Występowała w Kabarecie Olgi Lipińskiej. Szeroką popularność zdobyła dzięki roli siostry Bożenki w serialu „Na dobre i na złe”.
Edyta Jungowska od początku kariery zajmuje się również twórczością dziecięcą. Przez lata występowała w programie dla dzieci „Ala i As”, użyczała głosu wielu postaciom animowanym („Toy Story”, „Kacper”, „Smerfy”, „Rodzina Adamsów”), nagrała wiele piosenek i bajek dla dzieci na płytach audio.
Wstęp na jutrzejsze spotkanie będzie bezpłatny.
Martyna Bunda spotka się z mieszkańcami Grudziądza
Kolejne spotkanie zaplanowano na środę (26 kwietnia) o godz. 17:00 w Czytelni Czasopism Biblioteki Miejskiej przy ul. Legionów. Tym razem będzie okazja do wysłuchania prelekcji Martyny Bundy.
Kim jest Martyna Bunda? To autorka „Nieczułości” i „Kota niebieskiego”, przełożonych na pięć języków. Za „Nieczułość” otrzymała: La Grande Ourse (nagroda francuskich czytelników), Gryfię, Pomorską Nagrodę Literacką Wiatr od Morza. Była nominowana do Nike, Nagrody Literackiej Gdynia, Nagrody Conrada i Warszawskiej Nagrody Literackiej („Kot niebieski”). W tym roku ukazała się jej najnowsza książka „Podwilcze”.
Zanim zajęła się literaturą, przez lata była autorką reportaży, potem kierowała Działem Krajowym w tygodniku „Polityka” (pracuje w nim do dziś); komentatorka poranków w TOK FM. W książkach i reportażach wraca na Kaszuby, gdzie się wychowała. Jednym z motywów przewijających się przez jej twórczość jest podnoszenie się z najtrudniejszych doświadczeń.
Wstęp na spotkanie będzie bezpłatny. Organizowane jest ono w ramach projektu Dyskusyjnego Klubu Książki.
Promocja książki "Zwierzenia"
Dzień później - w czwartek (27 kwietnia) w gmachu Biblioteki Głównej przy ul. Legionów odbędzie się promocja książki „Zwierzenia” autorstwa Alfonsa Szulca i Zdzisławy Szulc-Zakrzewskiej.
„Zwierzenia” to wspomnienia Alfonsa Szulca, urodzonego w 1908 roku w Mroczenku koło Nowego Miasta Lubawskiego nad Drwęcą. Dorosłe życie, w tym czas okupacji, spędził w Grudziądzu. Przymusowo został wcielony do armii niemieckiej, z której przeszedł na stronę aliantów. Po wojnie wrócił do Grudziądza, gdzie czekała na niego rodzina.
Spotkanie będzie miało charakter wywiadu. Z autorką przeprowadzi go ojciec Wincenty Zakrzewski, wnuk autora. Wstęp będzie bezpłatny.
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]