biblioteka grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski W Bibliotece Miejskiej w Grudziądzu szykuje się kolejne spotkanie autorskie

Biblioteka organizuje kolejne spotkanie autorskie. Tym razem o życiu Mariana Rejewskiego

2022-05-09 15:26

„Jestem tym, który rozszyfrował Enigmę. Nieznana historia Mariana Rejewskiego” - książkę pod takim tytułem napisał Robert Gawłowski. I to właśnie z tym autorem będzie można spotkać się już w najbliższą środę (11 maja) w murach filii nr 13 Biblioteki Miejskiej przy ul. Mikołaja z Ryńska. Początek o 17:15.

Tak o sobie mówi autor książki o życiu Mariana Rejewskiego:

Dlaczego zainteresowałem się historią Mariana Rejewskiego? Nie jestem kryptologiem i nigdy nie poświęcałem czasu na poznawanie tajników działania maszyn szyfrujących. Zawsze byłem jednak ciekawy okoliczności, w jakich dochodziło do przełomowych wydarzeń, a także historii osób, które miały w nich swój udział. Kiedy zauważyłem, że ten wyjątkowy bydgoszczanin nie doczekał się biografii na swój temat, pomyślałem, że czas najwyższy to zmienić. Nie bez znaczenia było również to, że Bydgoszcz to także moje miasto rodzinne, a więc miejsce szczególne, wywołujące wyjątkowe emocje. Na co dzień jestem samodzielnym pracownikiem naukowym zajmującym się zagadnieniami z zakresu nauk społecznych, co też miało swoje znaczenie. Warsztat naukowy z pewnością był przydatny w napisaniu książki, co poprzedzone było wieloma wywiadami, kwerendami w instytucjach polskich i zagranicznych, czy też studiami literaturoznawczymi. Jestem tym, który rozszyfrował Enigmę to mój debiut w gatunku non-fiction.

Wstęp na środowe spotkanie jest wolny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #048 | AMSR, SEKRETY PRZYSIĘGI, IGA ŚWIĄTEK, TANIE WAKACJE