Biblioteka Miejska zaprasza na promocję książki oraz wystawę

i

Autor: Biblioteka Miejska w Grudziądzu

Biblioteka Miejska zaprasza na promocję książki oraz wystawę

2022-04-12 20:28

Grudziądzanie pochwalą się talentami na lokalnym podwórku. Już 21 kwietnia w Czytelni Czasopism Biblioteki Miejskiej przy ul. Legionów, odbędzie się wystawa prac malarskich oraz promocja książki.

Autorem książki jest Przemysław Bancerz. Grudziądzanin, zdobywca 1. miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Jednego Wiersza w ramach Grudziądzkiej Jesieni Poezji w 2020 roku. Stypendysta Miasta Grudziądza. Tytuł „Jak milion wskrzeszeń” jest jego debiutem literackim. Tego typu spotkania to częste wydarzenia w lokalnych bibliotekach. Mają one nie tylko zachęcać do wizyt w bibliotekach, ale także umożliwić utalentowanym mieszkańcom miasta prezentację swoich dzieł i talentów.

Prace plastyczne z kolei przedstawi Dominika Kaczor. Jej wykształcenie powiązane jest z pasją - plastyk, specjalista reklamy wizualnej. Rysunkiem i malarstwem zajmuje się od wielu lat, a głównym poruszanym tematem jest portret symboliczny z elementami fantastyki. Inspiracją do tworzenia są dla niej wrażliwość oraz codzienne obserwacje otoczenia.

Rozpoczęcie spotkania w czwartek 21 kwietnia 2022 r. o godz. 17:00 w Czytelni Czasopism Biblioteki Miejskiej przy ul. Legionów 28. Wstęp wolny.